Pazar, Şubat 28, 2021

Borsa Yorumu / Alan Yatırım – 26.01.2021

Günü Sınırlı Düşüşle Tamamladı…

Yurt içi piyasalar haftaya kapasite kullanım oranı ve reel kesim güven endeksi verisiyle başladı. Piyasalar gün içerisinde neredeyse yatay bir seyir izlerken, Avrupa Borsalarındaki satış dalgası yurt içi piyasaları da olumsuz etkiledi. BIST100 endeksi artıda başladığı işlem gününü gün içerisinde dalgalı bir seyir izleyerek %0.14 değer kaybıyla 1,540 puandan tamamladı. Bankacılık endeksindeki %2.13 değer kaybetti. Türk Lirasının değer kazanması ile banka hisseleri arasındaki ilişki kopmuş durumda. Daha güçlü mali teşvik paketi beklentileri piyasalara destek sağlasa da, koronavirüs vaka sayılarındaki artış ve aşı tedariğine ilişkinin yaşanan endişeler yükselişleri baskılıyor.

Diğer taraftan Senato çoğunluk liderinin Mart ayından önce mali destek paketinin onaylanmasının zor olduğunu ifade etmesi risk iştahını sınırlıyor. Yurt içi veri gündeminin sakin geçeceği bugünkü işlem gününde, BIST100 endeksinde teknik olarak 1,525 puan destek, 1,575 puan seviyesi ise direnç noktası olarak takip edilecek. Sabah saatleri itibarıyla Asya piyasaları ve ABD vadelileri risk iştahının düşük seyredeceğine işaret ediyor.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98