Pazar, Nisan 18, 2021

Borsa Yorumu / Alan Yatırım – 25.02.2021

Satıcılı Seyir Devam Etti…

ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükseliş, gelişen piyasa ülke para birimleri baskı altında bıraktı. Borsa İstanbul tarafında ise kayıpların derinleştiğini gördük. Güne düşük risk iştahıyla başlayan endekste kayıplar gün içerisinde %2’lere kadar ulaştı. Gün içerisinde tekrardan pozitif tarafa dönmeye çalışsa da hisse bazında ayrışmalar görüldü. BIST100 endeksi dün %2.30 değer kaybederek Şubat ayında gördüğü en düşük kapanış seviyesi olan 1,483 puana geriledi.

Haftanın dördüncü işlem günü öncesinde Johnson&Johnson’ın koronavirüs aşısının FDA’nın onayına çok yaklaşması FED’in destekleyici para politikası vurgusunu fiyatlayan piyasalar haftalık kayıplarını telafi etme çabası içerisinde bulunuyor. ABD vadelileri dünkü kazançlarını korurken, Asya piyasaları genel itibarıyla yeşil bölgede işlem görüyor. Yurt dışındaki temaya bağlı olarak endeksin güne tepki alımlarıyla başlaması beklenebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.
USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺24.60
THYAO.IS₺11.65
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.18
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺15.21