Perşembe, Şubat 25, 2021

Borsa Yorumu / Alan Yatırım – 25.01.2021

Geçtiğimiz Haftayı %1.18 Primle Tamamladı…

BIST100 endeksi geride bıraktığımız haftaya yükselişle başlasa da, haftanın geri kalanında satış baskısına karşı koyamayarak 1,526 puana kadar geriledi. Haftanın ilk 2 işlem gününde %3 yükselen endekste banka hisselerindeki kayıpların yoğunlaşmasıyla birlikte haftayı %1.18 yükselişle tamamladı. Sanayi hisseleri %2.97 yükselerek endekse lokomotif olmaya devam etti. Kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Cuma günü Türkiye’nin kredi B+ olarak teyit etti ve not görünümünü değiştirmeyerek durağan olarak belirledi.

FED toplantısı, ABD büyüme verileri ve yurt içi ekonomi ajandasında öne çıkan enflasyon raporu öncesinde global risk iştahının olumlu seyrettiğini görüyoruz. Endeksin geçen haftanın son 3 günündeki kayıplarını telafi etme parolasıyla yeni haftaya başlaması beklenebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺20.12
THYAO.IS₺13.09
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.54
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.37