Pazar, Mart 7, 2021

Borsa Yorumu / Alan Yatırım – 22.02.2021

Fitch Türkiye’nin Kredi Notu Görünümünü Durağana Çekti…

BIST100 endeksi geçtiğimiz hafta karışık bir görünüm sergiledi. 1,551 puan seviyelerinde başladığı haftayı 1,560 puandan tamamladı. Tarihi kapanış zirvesi olan 1,569 puanın üzerine çıksa da bu noktada kalıcı olmakta zorlandı. Salı günü ABD tahvil faizlerindeki yükseliş piyasaları tedirgin etti. Bu noktada gelen satışlar endeksteki momentumu etkiledi. Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Cuma günü Türkiye’nin kredi notunu BB- olarak teyit ederken, görünümünü negatiften durağana yükseltti.

Yeni haftaya başlarken teknik açıdan 1,560 puan seviyesi üzerinde kalıcı olunması pozitif bir sinyal olarak algılanabilecekken, yeni bir hareketin başlangıcı için bir süredir zayıf görünüm sergileyen bankaların destek olması beklenebilir. 1,510 puan seviyesi destek olarak karşımıza çıkarken, 1,570 puan seviyesi direnç noktası olarak karşımıza çıkıyor. Bu hafta endeksi temel etkileyen dinamiklerden olan yurt dışı piyasalar izlenmeye devam edecek. Global piyasalarda uzun vadeli tahvil faizlerindeki yükseliş, olumlu aşı haberlerinin etkisinin hisse senedi piyasalarına olan etkisini sınırlandırıyor. Normalleşme adımlarının hisse bazında hareketler yaratması beklenebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.96
THYAO.IS₺14.78
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺23.08
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.22