Pazar, Ocak 24, 2021

Borsa Yorumu / Alan Yatırım – 14.01.2021

Risk İştahı Pozitif…

BIST100 endeksi haftanın üçüncü işlem gününü %0.63 değer kazancıyla, tüm zamanların en yüksek kapanış seviyesi olan 1,559 puandan tamamladı. Bankacılık endeksi güne artıda başladıktan sonra gelen satışların etkisiyle gerilerken, endekse katkı konusunda sanayi hisselerinin gerisinde kaldı. Yurt içi veri ajandasında sanayi üretim ve perakende satış verisi takip edildi. Sanayi üretim verisi Kasım ayında %11 artarak piyasa beklentisinden daha iyi geldi. Perakende satış verisi ise Kasım ayında %2.2, yıllık bazda ise %11.9 artarak pozitif seyrini sürdürdü.

ABD’nin görevi devralmaya hazırlanan başkanı Joe Biden’ın bugün detaylarını açıklaması beklenen mali teşvik paketi hisse senedi piyasalarını desteklemeyi sürdürüyor. Diğer taraftan FED başkanı Powell’ın yapacağı konuşma da gündemde öne çıkıyor. BIST100 endeksinde 1,580 puan direnç, 1,500 puan ise destek konumunda bulunuyor.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.00
THYAO.IS₺12.89
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.39