Çarşamba, Kasım 25, 2020

Borsa Yorumu / Alan Yatırım – 12.11.2020

Bankacılık Endeksi %9’a Yakın Yükseldi…

Güne tarihi zirvesinde başlangıç yapan BIST100 endeksi gün içerisinde de kazançlarını koruyarak haftanın üçüncü işlem gününü %2.91 değer kazancıyla 1,279 puandan tamamladı. Bankacılık endeksi %8’in üzerinde yükselerek endekse olumlu katkı vermeyi sürdürdü. Hazine ve Maliye Bakanı’nın makroekonomik istikrara ve mikro reformları içeren dönüşüm programına yönelik sözleri de risk iştahını yükselten unsurlardan biriydi.

Yeni işlem gününde rekor seviyelere yükselene koronavirüs vakalarının etkisine giren risk iştahında belirgin bir düşüş var. Yurt dışı görünümündeki bozulmaya rağmen uzun bir süredir iskontolu işlem gören endeksin güne artıda başlaması beklenebilir. Ekonomide yeni dönem, fiyat istikrarı ve öngörülebilirlik vurgusunun piyasa göstergelerine olumlu yansımaya devam etmesi beklenebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Kripto Para Hesaplayıcı

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺47.70
THYAO.IS₺11.83
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.06
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.30