Salı, Nisan 20, 2021

Borsa Yorumu / Alan Yatırım – 08.03.2021

Destek Noktasının Üzerine Tutundu…

Geçtiğimiz hafta ABD tahvil faizlerindeki oynaklık global hisse senedi piyasalarında dalgalanmalara sebep oldu. Powell’ın piyasaların istediği mesajı vermemesiyle birlikte, enflasyon beklentilerindeki yükseliş, gelişen piyasa ülke para birimleri olumsuz etkiledi. BIST100 endeksi geçtiğimiz haftanın son işlem gününde %0.26 yükselerek 1,542 puandan haftayı tamamladı.

ABD’de mali teşvik paketinin onaylanması global enflasyon endişelerini yeniden canlandırabilme potansiyeli taşırken, enflasyon beklentilerin ABD 10 yıl vadeli tahvil faizlerini yukarı taşıması bu hafta karşımıza çıkabilecek olumsuz senaryolardan birisi. Diğer taraftan petrol fiyatlarındaki yükseliş ve cari açık endişesinin TL varlıklarda satış baskısı yaratmakta. Global piyasalardaki görünüme bağlı olarak endeksin güne yataya yakın başlaması beklenebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.
USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺25.10
THYAO.IS₺11.60
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺14.96