Perşembe, Ocak 21, 2021

Borsa Yorumu / Alan Yatırım – 01.12.2020

Haftaya Kötü Bir Başlangıç Yaptı…

Türkiye ekonomisi 2020 yılının 3.çeyreğinde %6.7 ile beklentilerden daha fazla büyüme kaydetti. Bu performansıyla G20 ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ülke oldu. TL’deki iyimser seyrin aksine BIST100 endeksi günü %3.40 değer kaybıyla tamamladı. Salgında vaka sayılarının yükselişe geçmesiyle birlikte tedbirlerin alınacağı beklentileri beraberinde satış getirdi. Endekste yükseliş trendinin tersine döndüğünü söylemek için henüz erken. Yalnız yurt dışındaki negatif seyirle birlikte fiyatların bir miktar baskı altında kalması beklenebilir.

Kasım ayının son günündeki negatif seyre rağmen endeks kasım ayını TL bazında son 11 yılın en yüksek aylık getiri performansını sergiledi. Piyasalar bugün salgında alınan yeni tedbirlerin yansımalarını ve global gelişmeleri takip edecek. Dünkü sert satışların ardından piyasaların daha sakin bir görünüm sergilemesi beklenebilir.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺27.72
THYAO.IS₺13.26
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.66
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.19