Borsa aşırı değerlendiğinde, bu Bitcoin için ne anlama geliyor?

coin yorum

Mart ayında piyasalar çöktüğünde, birçok kişi salgın öncesi yüksek seviyelerin yeniden ziyaret edilmesinin yıllar olacağını düşündü. Sonuçta, S & P500’e 3.500 puan gibi yüksek bir puan veren boğa piyasası, yaklaşık on yıldır kesintisiz olarak oynuyordu. Büyük Buhran’dan bu yana en kötü borsa düşüşünden bu yana altı ay boyunca hızlı ileri sarın ve borsalar yıllık en yüksek seviyelerinin üzerine çıktı.

Bu hemen şu soruyu akla getiriyor: Borsanın değerlemesi doğru mu? Sonuç olarak ortaya çıkan piyasalara dikkat eden daha çeşitli yatırımcılara göre Bitcoin ne anlama geliyor?

Düşüşten bu yana borsanın yeniden canlanması ilginç bir hikaye oldu, biri ona karşı yükselen iki sabit varlık – Bitcoin ve altın ile daha da arttı. Normalde, öz sermaye düştükçe bu varlıkların çok fazla yer kazanması söz konusu değildir, ancak çöküşten sonra borsalar tekrar yükseldiği için, sadece göze çarpmakla kalmaz, sizi meraklandırır.

Basında konuşan Ecoinmetrics’ten Nick, temellere bakıldığında ve özellikle bunu Bitcoin gibi bir varlıkla karşılaştırdığında, “borsa bir bütün olarak aşırı değerli” dedi. Kanıt olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nin ekonomik görünümünün oldukça organik bir göstergesi olan iş piyasasına işaret etti.

“Sadece iş piyasasının durumuna bakın. Şu anda ABD’de işsizlik oranı 2008 mali krizinden sonra zirvede olduğundan daha yüksek. Bu tür bir ekonomik ortamda, şirketlerin bu yıl, Mart ayındaki piyasa çöküşünden önce yaptıklarından daha iyi performans göstermesini beklemezsiniz. “

Nisan 2020’de ABD yüzde 14,7 ile rekor düzeyde yüksek işsizlik gördü ve sonraki aylarda küçük iyileşmeler görülürken, genel durum kasvetli kaldı. Ancak bu, hisse senedi piyasalarını durdurmadı, Mart ve Haziran arasında% 46,3 artarken, genel Amerikan GSYİH’si yüzde 5 daraldı.

Borsalardaki bu ters hareketin genel ekonomik görünümü yansıtmamasının nedeni, Bitcoin’in Mart ayında 4.000 $ ‘dan Eylül ayında 10.000 $’ ın üzerine çıkmasının aynı nedenidir. Nick’e göre bunun nedeni “para arzının artması ve ABD dolarının finansal varlıkları şişirmenin yolunu bulmasıdır.”

Kaynak: Coinstats

Fazla dolar, aşırı likiditeye yol açar ve bu da ek olarak, insanların paralarını bir şeye, herhangi bir şeye yatırmalarına yol açar. Hazır cevaplar hisse senetleri, ancak Bitcoin de öyle. Bununla birlikte, sınırsız sayıda yolla bölünebilen sınırsız miktarda hisse senedi varken, aynı durum Bitcoin için geçerli değildir.

Sonuç olarak Nick, Bitcoin’in bu paralel aşırı değerlemeden üç nedenden dolayı yararlanacağını savundu. İlk olarak, uzun vadeli enflasyona karşı bir değer deposu olarak. İkincisi, altından küçük olmasına rağmen daha büyük potansiyele sahip olan genel pazarındaki büyüme ile. Üçüncüsü, piyasa, boomerlerden bin yıllara nesilsel bir servet transferinden geçiyor ve Bitcoin, patlama yapanlara altının ne olduğu milenyumlara. O belirterek bitirdi,

“Bu yüzden, zamanla paranın altından Bitcoin’e aktığını görmemiz imkansız değil.”

 

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.