Pazar, Şubat 28, 2021

BMW aracına kurulu Bitcoin madenciliği donanımı!

Kripto para yatırımcısı Simon Byrne, kripto madenciliğini garajın dışına taşıdı ve aracının bagajına küçük bir madencilik teçhizatı kurdu.

Hardware Times’a göre Byrne, yaklaşık 150.000 $ değerinde hibrit bir BMV i8 satın aldı ve aracın bagajına altı GeForce RTX 3080 grafik kartından oluşan küçük bir madencilik donanımı kurdu. Donanım, ASUS B250 Mining Expert anakart ve EVGA SuperNOVA 1600 T2 güç kaynağı tarafından desteklenmektedir. Donanımın hem Bitcoin (BTC) hem de Ether (ETH) madenciliği yapabileceği iddia ediliyor.

Nevada’da yaşayan kripto meraklısı, tüm donanımı “oyuncuları kızdırmak” ve araba kullanırken para kazanmak için kurduğunu söyledi. Byrne’nin kullandığı ekran kartları genellikle oyuncuları hedef alırken, bazı madenciler tarafından kripto için de kullanılıyor.

Byrne, “Hızlı para kazanmayı hedeflemiyorum, ancak ek gelir elde edeceğim” dedi.

Aracın bataryası madencilik ekipmanına güç sağlayabilirken, ısı artışı bir sorun teşkil ediyor. Belki Bryne öncelikle kışın araba ve madencilik yapmayı planlıyordu? Aksi takdirde, havalandırma için bagaj kapısını sürekli açık tutması gerekecektir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 44,779.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98