Çarşamba, Ocak 27, 2021

Bloomberg, nedenleriyle Bitcoin fiyatının artacağını duyurdu!

Ana akım medya Bitcoin (BTC) fiyatı hakkında bilgi vermeye devam ediyor. Bloomberg tarafından yayınlanan raporda içinde bulunduğumuz sürecin 2017 yılı boğa piyasasından çok farklı olduğu belirtildi.

Karamsarlığıyla tanınan yayın, 27 Kasım’da piyasa incelemesini içeren bir makale paylaştı. Perşembe günü 3.000 $ fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin fiyatındaki yükseliş trendinin devam edeceğine dair kanıtlar sağlandı.

Bloomberg: Bitcoin pazarı “çok daha likit”

Raporda, Bitcoin vadeli işlemler piyasasındaki açık pozisyon sayısı, Para içeren BTC cüzdan adreslerinin sayısı, Hash oranı ve Bitcoin ile diğer makro varlıklar arasındaki korelasyon eksikliği vurgulanmıştır.

Bloomberg raporu, “Piyasa verilerine ve dünyanın en büyük dijital para birimini giderek daha fazla benimseyen Wall Street’e bakın” diye başlıyor.

“Ticaret her zaman sorunsuz değil, ancak 315 milyar dolar dijital para biriminde. 2017’deki son patlamadan çok daha derin ve daha likit.”

Bloomberg, Mevcut fiyat artışlarının veri kümeleri olduğu fikrini reddedenlere atıfta bulundu. Bunların arasında yazılarıyla destekleyen Mati Greenspan’da vardı.

Pazar için “şimdi farklı” yorumunu yaptı.

“Bitcoin’in yükseldiğini en son gördüğümüzde, blokzinciri çökmek üzereydi. O zamandan beri ağ üzerinde çok fazla gelişme oldu.”

Cuma günü Bloomberg TV ile ayrı bir röportajda, Dünyanın en büyük kripto para sağlayıcısı Nexo’nun CEO’su Antoni Trenchev, Bitcoin’in 2020’nin sonuna kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını tahmin ettiğini söyledi:

“Dijital altın olarak adlandırılan varlık her zamankinden daha güçlü. Bitcoin, altının toplam piyasa değerinin yalnızca yüzde 10’unu ele geçirirse, kısa sürede 50.000 dolara ulaşacağız.”

Bloomberg tarafından hazırlanan grafik, Bitcoin vadeli işlemlerinde açık pozisyon miktarının arttığını açıklıyor. Kaynak: Bloomberg

BTC performansı aştı

Makale, İster bireysel ister kurumsal yatırımcılardan gelen yatırım ilgisi olsun, Bitcoin’in gerçek bir varlık olarak artan kabulünü vurguluyor.

Kripto para biriminin olumlu imajının önemli bir kısmı, Mart çöküşünden bu yana geçen sekiz aylık büyüme dönemi oldu. Bu süre zarfında, Bitcoin sürekli olarak diğer makro varlıklardan daha iyi performans gösterdi. Analitik kaynak Skew, Bitcoin’in 17.000 $ ‘a çekildikten sonra bile yılbaşından bugüne getirilerinin yüzde 135 olduğunu söylüyor. Bu oran altın için yüzde 19, S&P 500 borsası için yüzde 12.

Altın söz konusu olduğunda, Bloomberg Intelligence baş stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’de bir yükseliş figürü olarak uzun zamandır dikkat çekiyor. Kurumların gelecekte kripto para birimi alanına dahil olmaya devam edeceğine inanıyor.

“Bitcoin altının yerini mi alıyor? Vadeli işlemlere ve fon akışlarına baktığımızda, evet … Bitcoin artan bir ileriye dönük kısa pozisyona ve yatırımcı girişlerine sahipken, altının düşmesine neden oluyor. Bize göre kripto para birimi fiyatını artırmada avantaj sağlıyor.

McGlone daha sonra, Altının büyük olasılıkla gelecek yıl bir toparlanma göreceğini ve değerli metalin 2.000 $ ‘lık toparlanmaya doğru “düzgün bir şekilde konumlandırıldığını” söyledi ve ekledi.

Cuma günü, “Kasım ayının sonuna doğru destek seviyesine geri dönmek, altın fiyatındaki yükselişin temelini oluşturmalıdır” diye yazdı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,160.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34