Bloomberg Analistinden Bitcoin Tahmini

bitcoin btc
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bloomberg’de emtia stratejisti olarak görev yapan Mice McGlone, Bitcoin’in 20 bin dolara düşmesi yerine 40 bin dolar bandına çıkmasının daha yüksek bir ihtimal olduğunu vurguladı.

Mayıs ayındaki düşüş sonrası Bitcoin’i 20 bin dolara kadar geriletecek durum olan FED Toplantısı 15 Haziran’da gerçekleştirilecek. Olası faiz arttırımında Bitcoin’in 20 bin dolar seviyesine düşmesine yüksek ihtimal veriliyor. Bloomberg analisti ise bunun tersini düşünüyor.

Analist Bitcoin’in 30 bin dolar destek seviyesine çok az geldiğini ve bu sebeple düşmeye meyilli olmadığını belirtti. Analist bu çöküşü Mart 2020’deki çöküşe benzetti. Kara Perşembe olarak anılan o günde Bitcoin %50 değer kaybetmişti. Son olarak McGlone bu ayında başında Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşmak için yükselişe devam edeceğini tahmin etmişti.

Şimdi son olarak gözler FED Toplantısında, kısa vadeli yatırımcılar ellerindekini satarken uzun vadeli yatırımcılar tutmaya devam ediyor. Fakat her 2 yatırımcı türünün gelecekte ne yapacağını bu toplantıda çıkan karar belirleyecek.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,126.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!