Cumartesi, Kasım 28, 2020

Bloomberg analisti: Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon dolara yükseliyor!

Bir başka iddialı tahmin de Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone’dan geldi. En büyük kripto para birimi hakkındaki olumlu düşünceleriyle tanınan McGlone, BTC’nin piyasa değerinin 1 trilyon dolara doğru ilerlediğini söyledi belirtti.

McGlone, Twitter hesabına yaptığı yorumda, Bitcoin’in benimsenmesinin önemli ölçüde arttığını ve 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin önündeki en büyük engelin BTC’nin bugüne kadar ulaştığı en yüksek seviye olan 20.000 dolarlık eşik olduğunu belirtti. Başarılı analistin grafiğine göre BTC, 2021 ile 2022 yılları arasında 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacak.

McGlone’un tweet’i şu şekilde:

“1 trilyon dolarlık piyasa değerine giden yoldaki en önemli engel 20.000 dolar seviyesidir. Altının dijital versiyonu hem sınırlı arza sahip hem de tarihsel olarak dolar değerinin yanına sıfır koyma alışkanlığına sahip… Fiyat artışı 2021’de de devam edecek. “

Bloomberg ve McGlone tarafından hazırlanan ve bu ayın başlarında yayınlanan bir raporda, Bitcoin’in önümüzdeki yıl büyük bir parabolik artış gösterebileceği belirtildi. Haberlerde bu yükseliş için bazı faktörler sıralandı. Bunlardan en önemlileri, 21 milyon ile sınırlı, sürekli azalan Bitcoin arzı, kripto varlık yönetimi şirketi Grayscale ve diğer kurumsal şirketlerin düzenli alımları ve final ödül yarılanmasının zamanıydı:

“2021’de Bitcoin’de 10 bin dolar destek, 20 bin dolar direnç olarak karşımıza çıkıyor. Bu yıl, en büyük kripto para birimi için hızlı artışların olduğu bir yıl olacak. Ödül yarılanmasından sonraki yıllar her zaman en büyük artışların yaşandığı yıllardır. 2017 gibi 2021 de 3 yıllık bir temel binası oluşturacak. Sınırsız olan büyük kripto pazarının aksine coinleri fiyat ilerlemelerini durduruyor, Bitcoin arzı sınırlı. ”

Hbaerin yayınlandığında 18 bin dolar eşiğini 11.35’te aşan Bitcoin’in cari piyasa değeri yaklaşık 335 milyar dolar.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 17,117.88dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09