Cumartesi, Ocak 16, 2021

Blockchain Testi : Geleceğin Teknolojisine ne kadar vakıfsın?

Blockchain Testi ile Geleceğin Teknolojisine olan ilginizi test etmeye çalışıyoruz. İçimizde Wall Street’in dar koridorlarından, koca koca şirketler açabilecek kadar zeki girişimciler varsa, ne ala.
Yoksa da çok moral bozmamıza gerek yok.
Sonuçta altı üstü bir test!

[wp_quiz id=”8010″]

Blockchain Testi Teknolojisi Güvenli midir?

Evet, blockchain güvenli bir matematiğe ve algoritmaya bağldır, Çok güçlü şifreleme yöntemleri kullanır. Rastgele sayılar ve harfin kombinasyonlarından oluşan bu adres veya kimlik, kişinin tüm gücünü elinde tutmasını mümkün kılar.

Tek bir merkezi noktada saklanan veriler savunmasızdır. Bu, blockchain teknolojisinin nasıl inşa edildiğini anlamak için iyi bir örnek olabilir. Çünkü blockchain de durum bunun tam tersidir. Bir bilgisayar korsanı, küçük veri parçalarını toplamak ve hepsini bir aaya getirmek için aynı anda birden fazla cihaza saldırmak zorunda kalacaktır ve bu mümkün değildir. Ayrıca bu aygıtlardan biri başarısız olsa bile tüm verilerin başka yerlede güvenli olmasını sağlar. Bu esneklik ve güvenlik, blockchain teknolojisinin neden bu kadar devrimci olduğunun kanıtıdır.

blockchain testi

Bir Blockchain Sistemi Hacklenebilir mi?

Hiçbir blokchain hacklenemez. Teknolojinin güvenliği borsa sitelerine yapılanlar hackler hakkındaki haberlerle karıştırılmamalıdır. Blok zinciri ağına katılanlar, bilgisayar belleğine katkıda bulunma ve üzerine kaydedilen verileri korumak için blok zincirinin bir kopyasını indirme seçeneğine sahiptir.

Blok zinciri ve Şeffaflık Prensibi

İlaç alımı ve dağıtımı, yönetmelik uyumu veya sağlık hizmetlerinin yönetilmesi için bir blok yapıcı defteri kullanılabilir. Örneğin, bireysel bir hasta tüm taleplerini, tıbbı geçmişini, işlemlerini ve gecikmiş ödemelerini kolayca görebilmek için belirli bir blokzinciri sağlık platformu ile etkileşime girebilir. Blockchainin sağladığı güçlü güvenlik ve değişmezlik kombinasyonu ile haksız seçim, oy kullanma hilesi ve dürüstlük eksikliğinin ortadan kaldırılabileceği anlamına gelir.

Böyle bir dürüstlük sisteminin geliştirilmesine yönelik uygulamalar sınırsızdır ve bu çalışmayı daha şeffaf ve pozitif bir topluma dönüştüren yine blockchain teknolojisidir.

Dünya değişiyor ve yenileniyor. Her yenilik geride bırakılmaya mahkum birer eskilik ortaya çıkarıyor. Artık yeni dünya dijitale ve teknolojiye taşınıyor. Biz de bu dijital dönüşüme en kısa sürede ayak uydurmalıyız. Detaylı okuma için tıkla.

haber.coinotag.com‘dan blok zinciri haber ‘lerini takip edebilir, blockchain test ‘lerini çözebilirsiniz. Instagram ve Twitter’dan da bizleri takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18