Perşembe, Ocak 21, 2021

Blockchain Tasarruf Sağlayacak Hemde 3 Milyar Dolar !

Blockchain Tasarruf Sağlayacak – Araştırmalara göre Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), blockchain teknolojisini kullanması durumunda 3 milyar dolardan fazla tasarruf edebilir.

15 Ocak tarihinde Emirates News Agency tarafından bildiren haberde, “Inclusive Deployment of Blockchain: Case Studies and Learning from the United Arab Emirates (Blockchain’in Kapsamlı Dağıtımı: Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Örnek Olay ve Vakalar)” isimli araştırma raporundan bu bulguların elde edildiği ifadesi kullanıldı.
 
Dubai Future Foundation ve Dünya Ekonomik Forumu tarafından hazırlanan makalede, dördüncü sanayi devriminin merkezi olma hedefi ile ilerleyen BAE’nin, birden fazla paydaş içeren operasyonuyla bilim ve teknolojiye odaklandığı belirtildi.

Blockchain Tasarruf
Blockchain Tasarruf

Blockchain Tasarruf Potansiyeli Çok Yüksek Bir Teknoloji

Teknik doküman, blok zinciri uygulamasının mevcut düzeyi, var olan temel zorlukları ve teknoloji üzerinden elde edilecek başarıyı tetikleyecek faktörleri anlamak üzere hazırlandı. Halihazırda blockchain kullanan 60’dan fazla hükümet ve sivil toplum kuruluşundan 100’den fazla kuruluş çalışmaya destek verdi.

Ankete katılan devlet kurumlarının büyük çoğunluğu (yüzde 80), teknolojinin uygulanmasında en önemli faktörün, uygulanabilir blockchain çözümlerinin erken aşamadayken tanımlanmasını talep etti.

Büyük kuruluşlar açısından blockchain dağıtımının başarısı, projelerde açıkça tanımlanmış kapsam, rol ve sorumluluklara dayanıyor.

Kamu sektöründe blok zinciri uygulamaları söz konusu olduğunda eğitim ve paydaşlarla uyum en kritik zorluk olarak görünüyor. Özel sektör düzenleyici belirsizliği ise önemli bir endişe kalemi.

Analizde, blok zinciri teknolojisinin kurumsal faaliyetlere entegre edilmesi ile evrak işlerinin önemli ölçüde azaldığı, 398 milyon basılı belgeden ve yılda 77 milyon çalışma saatinden tasarruf edildiği belirtildi.

blockchain teknolojisi

BAE blockchain’e odaklandı

BAE sınırları içinde, halihazırda blockchain kullanan kamu ve özel sektör kuruluşlarının oranı yüzde 80 olarak rapor edildi. Hem Bahreyn hem de Suudi Arabistan ile birlikte BAE, kripto para ve blockchain mevzuatı söz konusu olduğunda olumlu tablo çiziyor. Blok zinciri yazarı Sukhi Jutla, konu hakkında şunları söyledi:

“BAE, bu inovasyonun önümüzdeki yıllarda büyüyeceğini anlayacak kadar akıllı ve bu treni kaçırmak istemiyorlar. BAE’nin petrol ve gayrimenkul alanında olduğu gibi bu alanda da lider ülke haline gelmesi beni şaşırtmaz.”

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca BAE bir dizi blockchain temalı girişimi hayata geçirdi. Ticaret sürecini dijitalleştirmeyi amaçlayan Digital Silk Road (Dijital İpek Yolu), ülkenin teknolojiye dayalı ilk finansal belge değişim platformunun geliştirilmesi, lojistikte daha fazla güvenlik, şeffaflık ve verimlilik sağlanması için Silsal projesi başlatıldı.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19