Blockchain Platformu, SEC’den Onay Aldı

token
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

INX Limited, ilk halka arz yoluyla ilk Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu onaylı token satış etkinliğini tamamladı. Şirket tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, Blockchain ticaret platformu hem perakende hem de nitelikli kurumsal aktörler olan 7.200’den fazla yatırımcıdan 85 milyon dolar brüt gelir elde etti.

Duyurudan alınan detaylar, token halka arzına katılan yatırımcıların ortalamasının 42 olduğunu gösteriyor. Daha önce bildirildiği üzere SEC’e kayıtlı INX, token halka arzını Nisan ayının sonundan önce tamamlamak istiyordu. Şirket daha önce token halka arzını sonuçlandırmak için ilk tarih olarak 2020’nin sonunu belirlemişti. Cebelitarık merkezli şirketin, bir önceki özel turdan 7.5 milyon dolar ve Toronto Borsası’ndaki özel plasman öz sermayesinde 39.6 milyon Kanada doları (yaklaşık 32.2 milyon dolar) ile birlikte, 125 milyon dolar topladığı bildirildi.

Bununla birlikte, bu meblağ, yerleştirme öz sermaye turu için TSX’in nihai onayına tabii olacak.

Ağustos 2020 halka arz lansmanı sırasında belirlenen ilk hedeften daha büyük olduğu belirtildi.

Duyuruya göre, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USD Coin (USDC) kaynaklı kripto ödemeleri, toplanan miktarın yarısından fazlasını oluşturdu. INX, kripto para birimi ödemeleri yoluyla alınan yatırım tutarlarının ABD dolarına dönüştürüldüğünü söyledi. Token halka arzından elde edilen 125 milyon dolar, şirketin kripto ve güvenlik tokenleri için tamamen düzenlenmiş ticaret platformunun oluşturulmasını finanse etmek için kullanılacak.

Planlanan blok zinciri tabanlı hizmet, müşteri firmalarına tokenize edilmiş menkul kıymetler ihraç etme ve satma fırsatı da sağlayacak.  INX kurucu ortağı Shy Datika, şirketin jetonlu halka arzının diğer şirketlerin SEC onaylı güvenlik jetonları çıkarmasının yolunu açacağına dair coşkusunu dile getirdi.

Yapılan görüşmelerde INX kurucu ortağı, şirketin halihazırda platformunda güvenlik belirteçleri başlatmak isteyen yaklaşık 30 şirkete sahip olduğunu doğruladı. Datika’ya göre, Blockchain’in benimsenmesi hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar arasında yaygınlaşıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için değerli, yorum bırakmayı unutmayın!x
()
x