Blockchain Capital Yöneticisi Dogecoin’in (DOGE) Performansı Konusunda Endişeli

Haber-On-Izleme-doge
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Verilere göre Dogecoin (DOGE) son 24 saatte yüzde 20’den fazla artarak 0,69 dolara ulaşarak rekor kırdı.

Bir internet şakası olarak doğan DOGE, 5 Mayıs’ta piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimleri listesinde XRP’yi geride bırakarak dördüncü sıraya yükseldi. Kripto para biriminin piyasa değeri de Nintendo, FedEx ve General Motors gibi şirketlerin piyasa değerini aştı.

Yılın başından bu yana yüzde 14.000 yükselen DOGE, kripto endüstrisinde hala en iyi performans gösteren varlık, ancak bazı piyasa yorumcularına göre alarm zillerini çalıyor.

Blockchain Capital’in blockchain endüstrisinin önde gelen girişim şirketlerinde komuta ortağı Spencer Bogart, 5 Mayıs’ta Bloomberg Kripto röportajı sırasında Dogecoin hakkında bazı gerçeklere dikkat çekti.

Bir internet şakası olarak doğan Dogecoin’in hala işlevsel bir ağ olduğunu kabul eden Bogart, şöyle devam etti:

Dogecoin blok zincirinde gerçek kullanıcılar ve geliştiriciler yok.

Dogecoin’e olan yakınlığıyla tanınan ve kripto paranın fiyat hareketinde büyük etkisi olan Tesla CEO’su Elon Musk’ın neden DOGE’u çok sevdiği sorulan Bogart, “Musk Doge’yi şakaları sevdiği için seviyor, bunun için de mükemmel bir hedef.” diye yanıtladı.

Bogart’a benzer görüşleri paylaşan başka yorumcular da var. Elon Musk, çok yakında “Dogefather (Doge’nin Babası)” olarak popüler TV şovu Saturday Night Live’ın bir bölümünü sunacak. Yorumculara göre, programın yayınlandığı gün Dogecoin yükselişine son verebilir.

Analist Michaël van de Poppe de, son gönderisinde yatırımcıları uyardı:

“Şu anda Dogecoin satın almalı mıydınız? Hayır. Peki, satmalı mıydınız? Öyle olsaydım, bir kâr elde ederdim. Altcoinlerin devasa dikey artışları çoğu zaman bir kabus gibi sonuçlanır.”

Öte yandan, zincir üzerindeki veriler de kripto para ile ilgili tehlikeli bir tablo ortaya koyuyor. Rapora göre, Salı günü Dogecoin blok zincirine aktarılan miktar 58 milyar doları aştı. Karşılaştırma için, aynı gün Bitcoin blok zincirine 34 milyar dolar ve Ethereum blok zincirine 16 milyar dolar aktarıldı.

Buna rağmen Ethereum blok zincirinde 1,4 milyondan fazla işlem ve Bitcoin blok zincirinde 300 bine yakın işlem işlenirken, Dogecoin blok zincirinde yalnızca 76 bin işlem gerçekleştirildi. Veriler, servet dağılımı eşitsizliğinin blok zincirinde büyüdüğünü ve paranın küçük bir segmentte yoğunlaştığını gösteriyor. Tek bir Dogecoin adresinin dolaşımdaki tüm DOGE’lerin yüzde 28’ini ve 12 adresin yüzde 67’sini tuttuğu uzun zamandır biliniyordu.

Dogecoin (DOGE) fiyatı an itibariyle$ 40,390.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!