Pazartesi, Mart 1, 2021

BlackRock Bitcoin’e yatırım yapmış olabilir

BlackRock Financial Menajeri Baş Yatırım Sorumlusu Rick Rieder, şirketin portföyünde zaten kripto bulunduğuna dair ipuçları verdi.

Rieder, Çarşamba günü CNBC’nin Squawk Box programına verdiği röportajda, yönetilen varlıkları 8.6 trilyon doları aşan BlackRock’un kripto yatırımlarıyla ilgilenmeye başladığını söyledi. CIO, Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin dalgalanmalarını “alışılmadık” olarak tanımlasa da, birçok yatırımcının enflasyonun artacağını varsayarak değerde artacak yerler aradığını kabul etti.

“Nakit birikimlerinizin bir kısmını kripto gibi şeylerde saklamak benim için mantıklı. Ancak belirli bir miktar veya varlık teklif edemem. Bence teknoloji ve düzenlemeler, bazı insanların kriptoya sahip olması gerektiği bir duruma dönüştü.

Rieder, BlackRock’un yönetilen varlıklarının ne kadarının kripto para biriminde olabileceği konusunda ayrıntılı bilgi vermedi. Trilyon dolarlık varlık yönetimi şirketi, daha önce ABD Menkul Kıymetlerine başvurusunda Bitcoin’den bahsetmişti.

Uygulamaya göre şirket, yatırım programının bir parçası olarak Bitcoin türevlerini ve diğer varlıkları kullanmayı planlıyor.

Varlık yönetimi şirketinin yöneticileri, son aylarda kripto hakkında olumlu yorumlar yaptı. Rieder daha önce Bitcoin’in büyük ölçekte altının yerini alma potansiyeline sahip olduğunu söylemişti. CEO Larry Fink ayrıca Bitcoin’in Aralık 2020’de Bitcoin’in dikkatini çektiğini ve kripto para biriminin küresel bir pazara dönüşebileceğini öne sürdü.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,750.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98