Pazartesi, Kasım 30, 2020

Blackrock: Bitcoin uzun vadede Altının yerini alacak!

BlackRock’un CIO’su Rick Rieder, Bitcoin’in uzun vadede altının yerini alacak bir rezerv varlık olarak benimsenmesini öngörüyor. “Bitcoin’in benimsenmesi, üstün özellikleri ve yeni nesillerin dijital varlıklara yatırım yapma tercihi ile yönlendirilecektir” dedi.

CNBC, birçok milyarderin ve fon yöneticisinin Bitcoin’e olan desteğini açıklamayı seçtiğini seçtiğini söyledi. Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi efsanevi yatırımcılar Bitcoin’i desteklediklerini iddia etti. Bu yatırımcılar Bitcoini altının gelişmiş bir versiyonu olarak görüyorlar. BlackRock yatırım firması CIO Rick Rieder daha da ileri gitti.

“Squawk Box” programında konuşan Rieder, Bitcoin’in altından çok daha iyi olduğunu söyledi. Bu nedenle uzun vadede değerli metalin yerine kripto para biriminin alacağına inanıyor. BlackRock CIO şunları da ekledi:

Bence Bitcoin kalıcı olmak için çalışıyor. Kurumsal portföylerimde veya iş portföylerimde çok fazla yatırım yapmıyorum.

Ancak bu durum hızla değişebilir. MicroStrategy ve Square gibi S&P 500’de listelenen şirketler, dolar enflasyonuna karşı korunmak için zaten Bitcoin’i rezerv varlıkları olarak seçti. ABD Federal Rezerv politikalarının uzmanları, dolarda 4 yıla kadar sürebilecek olası bir düşüş öngörüyorlar.

BlackRock’un CIO’su, Bitcoin’in özelliklerinin onu yeni nesiller için çekici bir yatırım haline getirdiğini belirtti. Bu anlamda, taşınabilirlik, şeffaflık, sınırlı arz, Altına göre bir avantaj sağlayan özelliklerdir.

Dayanıklı bir mekanizma olduğunu mu düşünüyorum, büyük ölçüde altının yerini alacak mı? Evet, çünkü etrafta altın külçe dolaştırmaktan çok daha işlevsel

Bitcoin altının yerini alıyor

Kripto sektöründe, BlackRock’ın CIO’sunun açıklamaları memnuniyetle karşılandı ve boğa olarak kabul edildi. Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony “Pomp” Pampliano, yaklaşık 400.000 takipçisi için Rieder ile video röportajını paylaştı ve çoğunlukla olumlu bir yanıt aldı.

Girişim kapitalisti Meltem Demirors, BlackRock’un yönetilen varlıklarda yaklaşık 7,8 trilyon dolar olduğunu belirtti. Bu nedenle, firmanın yaptığı bir yatırım uzun vadede BTC’nin fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir dedi. MicroStrategy CEO’su da Rieder’in açıklamalarını memnuniyetle karşıladı ve Bitcoin “Altın krallığını yiyecektir” dedi.

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin analizinde yükselişe geçeceğini söyledi. Bitcoin’in fiyatında, yıl sonuna kadar 25.000 $ ve 2024 yılına kadar 100.000 $ olacak bir artış öngören McGlone, BTC’nin büyüme potansiyeli muazzam dedi.

 

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 19,221.29dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺45.76
  THYAO.IS₺11.52
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺17.84
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.54