Diğer

  Bitwise, Bitcoin ve Ethereum Vadeli İşlem ETF Başvurusunu Geri Çekti! Sebebi Nedir?

  • Bitwise, başvurusunu başlangıçta 3 Ağustos’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan Bitcoin ve Ether Piyasa Değerine Göre Ağırlıklı Strateji borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu geri çekme talebinde bulundu.
  • ETF, başlangıçta Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine veya Ethereum vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapmayı amaçlıyordu ve bu seçim piyasa değerine göre belirleniyordu.
  • SEC, Bitcoin ETF başvurularını erteledi; WisdomTree, Invesco Galaxy, Valkyrie, VanEck, BlackRock, Bitwise ve Fidelity’den gelen spot Bitcoin ETF başvurularını incelemesi için daha uzun bir süre belirledi.

  Bitcoin yatırım ürünlerine duyduğu ilgi ile dikkatleri çeken Bitwise Asset Management, Bitcoin ve Ethereum vadeli işlem ETF’si için geri çekilmeyi seçti.

  Bitwise, Bitcoin ve Ethereum ETF’sini İptal Ediyor

  Bitcoin-Ethereum

  Beklenmeyen bir gelişmeyle Bitwise, başvurusunu başlangıçta 3 Ağustos’ta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan Bitcoin ve Ether Piyasa Değerine Göre Ağırlıklı Strateji borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu geri çekme talebinde bulundu.

  Grayscale’in SEC zaferi sonrası piyasa duyarlılığı boğa yönünde dönerken, Bitwise stratejisini yeniden değerlendirmek görünüyor. ETF başvurusunun geri çekilmesi beklenmedik bir gelişme idi, ancak başvuruda şu ifade yer aldı: “Fon, yatırımcılara sermaye artışı sağlamayı amaçlamaktadır. Fonun yatırım amacına ulaşacağına dair hiçbir güvence bulunmamaktadır.”

  Bitwise Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan, yakın bir Bloomberg röportajında tüm ETF’lerin SEC onayını savundu. ETF, başlangıçta Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine veya Ethereum vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapmayı amaçlıyordu ve bu seçim piyasa değerine göre belirleniyordu. Bitwise aynı dönemde başka bir ETF başlatmak için ProShares ile işbirliği yapmıştı. Çekilme açıklamasında Bitwise şunları söyledi:

  “Trust artık Fonun etkinliğini aramayı amaçlamıyor ve yukarıda belirtilen Trust’ın Kayıt Beyanı’nın Sonrasında Etkinleştirme hükmü uyarınca Fonun menkul kıymetleri satılmadı ve satılmayacak.”

  SEC, spot Bitcoin ETF’leri için Kararını Açıkladı

  SEC, Bitcoin ETF başvurularını erteledi; WisdomTree, Invesco Galaxy, Valkyrie, VanEck, BlackRock, Bitwise ve Fidelity’den gelen spot Bitcoin ETF başvurularını incelemesi için daha uzun bir süre belirledi. 31 Ağustos tarihli bir SEC dosyasına göre, komisyon, WisdomTree, VanEck, Invesco Galaxy, Bitwise ve Valkyrie’den gelen spot Bitcoin ETF başvurularını, Fidelity tarafından önerilen Wise Origin Bitcoin Trust, BlackRock’un Bitcoin ETF’sini gözden geçirmek için daha uzun bir süre belirledi. SEC için bir sonraki son tarihler Ekim ortası olacak, ancak bunlar aynı zamanda SEC’in Ocak ayındaki üçüncü son teslim tarihlerine veya gelecek yılın Mart, Nisan ve Mayıs aylarındaki olası nihai karar tarihlerine kadar ertelenebilir.

  Bitwise, Bitcoin ETF ürünleri için SEC’e başvuran erken varlık yönetimi firmalarından biriydi. Ocak 2019’daki başvurusunda ABD menkul kıymetler düzenleyicisi, Bitcoin’in değerini borsalarda gerçekleşen BTC işlemlerine dayalı olarak hesaplanan Bitwise Bitcoin Toplam Getiri Endeksini takip eden BTC destekli bir ETF’yi önerdi.

  Şirketin önerdiği Bitcoin ETF’nin daha geniş kripto para piyasalarının güvenilir bir temsilini sağlamak amacıyla bir dizi kripto para borsasından piyasa verisi çekmesi gerekecekti. Şirket, Bitcoin’leri fiziksel olarak tutan üçüncü taraf saklayıcıları gerektirirdi.

  Bitwise’ın çekilmesi ilk defa olmuyor. Bu yılın başlarında Ethereum Stratejisi ETF’si için bir başvuru yapmış, ancak varlık yöneticisi sadece bir hafta sonra başvurusunu geri çekmişti.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bloomberg, Spot Bitcoin ETF’lerinin Durumunu Güncelledi: SEC, Tüm Başvuruları Reddedebilir!

  Bloomberg'den gelen güncel bilgilere göre, SEC'in ertelediği spot Bitcoin ETF'leri başvuruları reddedilmeyi bekliyor ve 1 tanesi çoktan reddedili!

  SON DAKİKA: Japon Otomotiv Devi Honda, Bitcoin ve Ethereum Kabul Edecek!

  Japonya merkezli otomotiv devi Honda'nın Bitcoin ve Ethereum'u ödeme yöntemi olarak kabul edeceği haberleri piyasada yankı uyandırıyor!

  Geçtiğimiz Hafta Bitcoin Öncülüğündeki Kripto Fonları Sermaye Girişi Gördü!

  CoinShares'in yeni raporuna göre, geçtiğimiz hafta dijital varlık yatırım ürünlerindeki girişlere Bitcoin öncülük ederken, ETH en az sevilen altcoin oldu.

  SON DAKİKA: Grayscale, Spot Ethereum ETF’si için Başvuru Yaptı! Tüm Detaylar!

  Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments, Ethereum Trust fonunu spot Ethereum ETF'sine dönüştürmek için harekete geçti!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Ethereum 1700 Doların Üzerinde Kalmayı Başardı! Sırada Ne Var? Güncel ETH Fiyat Analizi!

  Ethereum fiyatı 1700 dolarlık kritik direncin üzerine tutunmakta başarılı oldu: ETH için bir sonraki direnç seviyesi kaç dolar? Güncel ETH analizi!

  2 Ekim Güncel Bitcoin Fiyat Analizi: BTC için Bir Sonraki Fiyat Hedefi Nedir?

  Bitcoin fiyatı Ekim ayının ilk haftasına yükseliş ile başladı: Bitcoin'in bir sonraki hedefi ne olacak? BTC'nin güncel destek ve direnç seviyeleri!

  1 Ekim Güncel Polygon (MATIC) Fiyat Analizi: MATIC Coin Yükseliş Rallisi mi Başlatıyor?

  Polygon (MATIC), son 24 saat içerisinde önemli bir direnç seviyesini aşarak yükselişe geçmiştir: MATIC coin yükseliş hareketini sürdürecek mi?

  1 Ekim Chainlink (LINK) Fiyat Analizi: LINK Coin Bu Desteğe Tutunamazsa Yükseliş Hareketi Sonlanabilir!

  Chainlink (LINK) son zamanlarda oluşturduğu yükseliş trendini bozmaya yakın görünüyor: Bu destek tutunamazsa LINK coin daha fazla düşebilir!

  OGN Kritik Direncin Üzerine Tutunamadı! Şimdi Ne Olacak? Güncel OGN Coin Analizi!

  Origin Protocol (OGN) son 24 saatte %20'den fazla artış göstermiş ve dikkatleri çekmeyi başarmıştır: OGN'nin yükselişe devam etmesi için bu direnci aşması gerekiyor!
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Bloomberg, Spot Bitcoin ETF’lerinin Durumunu Güncelledi: SEC, Tüm Başvuruları Reddedebilir!

  Bloomberg'den gelen güncel bilgilere göre, SEC'in ertelediği spot Bitcoin ETF'leri başvuruları reddedilmeyi bekliyor ve 1 tanesi çoktan reddedili!

  SON DAKİKA: Japon Otomotiv Devi Honda, Bitcoin ve Ethereum Kabul Edecek!

  Japonya merkezli otomotiv devi Honda'nın Bitcoin ve Ethereum'u ödeme yöntemi olarak kabul edeceği haberleri piyasada yankı uyandırıyor!

  Geçtiğimiz Hafta Bitcoin Öncülüğündeki Kripto Fonları Sermaye Girişi Gördü!

  CoinShares'in yeni raporuna göre, geçtiğimiz hafta dijital varlık yatırım ürünlerindeki girişlere Bitcoin öncülük ederken, ETH en az sevilen altcoin oldu.