Salı, Nisan 20, 2021

Bitstamp Borsası Kesinti Sebebini Açıkladı!

Bitstamp borsası kesinti yaşadı! Popüler kripto borsalarından biri olan Bitstamp, 25 Nisan’da gerçekleşen ve 4.5 saat boyunca yaşanan mantıklı tarafı bulunmayan kesintinin ayrıntılarını paylaştı.

Borsa tarafından yapılan açıklamada, bu uzun kesintinin nedeninin, altyapı sağlayıcılarından birinin sunucularında yaşanan problemlerden kaynaklandığı belirtildi. Sunucudaki sorun, eşleme motoru da dahil olmak üzere platformun temel bölümlerini doğrudan etkiledi. Açıklamaya göre 23.00’da başlayan kesinti, gece saat 03: 30’a kadar devam etti.

“Sistemlerimiz derhal sorunu tespit etti, ticaret hizmetlerimizi askıya aldı ve teknik ekibimizi uyardı.”

Bitstamp, şirketin mühendislerini uyardığı anda sorunu araştırmaya ve düzeltmeye başladığını söyledi. Sistemlerin yedekler yardımıyla tamamen kurtarıldığı belirtildi.

Açıklamanın devamında, olaya daha önce rastlanmadığı için tüm sistemlerin beklendiği gibi çalıştığından emin olmak için kapsamlı araştırmaların yapıldığı vurgulandı. Bunun süreyi uzattığı ancak sistemin sorunsuz bir şekilde yeniden başlatılmasına izin verdiği bildirildi. Ayrıca, “Kesinti süresinin yanı sıra, hizmetlerimize veya müşterilerimizin hesaplarına başka sonuçları olmadı.” diye de ekledi.

Geçtiğimiz günlerde talihsizlikler Bitstamp’ı da vurdu. Bitstamp borsası kesinti yaşadı ve bir çok kullanıcısı mağdur kaldı. Borsa açıklamasına göre kayıb olmasa da 2011 yılında başlatılan bosa, son 24 saatte yaklaşık yarım milyar dolarlık bir işlem hacmine ulaştı.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96