Çarşamba, Kasım 25, 2020

Bitmex, AML ve Trade İzleme Politikalarını Güçlendiriyor

Büyük kripto borsası BitMEX bugün, platformun Kara Para Aklamayı Önleme (AML) ve ticaret gözetim izlemesini “desteklemesine” olanak tanıyan bir yazılım ve uyum firması olan Eventus Systems ile ortaklığını duyurdu. Yapılan duyuruya göre firma şunları söyledi:

Eventus Validus teknolojisini mevcut ticari gözetim ve AML süreçlerimize entegre ederek, kötü aktörleri daha verimli bir şekilde eleyebileceğiz ve BitMEX platformunda yetkisiz ticaret faaliyetleri için proaktif izlemeyi artırabileceğiz.

HDR Global Trading için holding yapısı olan 100x Group’un Baş Uyumluluk Sorumlusu Malcolm Wright, Eventus’un BitMEX’in “kritik” ticaret gözetim ve AML işlevlerini destekleyeceğine ve bunun platformun kripto varlık uyumluluk yeteneklerini geliştirmesine yardımcı olacağına inanıyordu. Wright bir açıklamada şunları söyledi:

Eventus, yalnızca dijital varlık borsalarında değil, geleneksel finans sektöründe de kapsamlı uzmanlığa ve deneyime sahiptir. Eventus’u seçmek, Kullanıcı Doğrulama Programımız gibi imza girişimlerini yürütürken bu vizyona ulaşmak için devam eden taahhüdümüzün bir parçasıdır.

Bu gelişme, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) BitMEX’in kurucu ortakları Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed’e karşı bir sivil yaptırım davası açmasından bir ay sonra geldi. Suçlamalar, onları bir “kayıtsız ticaret platformu” işletmekle ve kara para aklamayı önleme kurallarını ihlal eden CFTC düzenlemelerini ihlal etmekle suçladı.

Şikayet ayrıca BitMEX’i “müşterinizi tanıma prosedürlerini uygulamada başarısız olmak”, bir müşteri bilgi programı ve kara para aklamayı önleme prosedürleri ile CFTC kurallarını ihlal etmekle suçladı. Ayrıca BitMEX’in ana şirketi HDR Global Trading Limited ve 100x Holdings Limited gibi diğer firmalardan da bahsetti.

Suçlamalara yanıt olarak, BitMEX bu suçlamaları “ağır ithamlar” olarak nitelendirdi ve iddiaları “şiddetle” savurmayı amaçladı. BitMEX, “geçerli” ABD yasalarına her zaman uymaya çalıştıkların da ekledi.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.70
  THYAO.IS₺11.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.06
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.30