Cumartesi, Ocak 23, 2021

Bitmain Fonlarına El Konuldu!

Dünyanın en büyük madencilik şirketlerinden biri olan ve sektörde kapladığı yer ile, bu alandaki en aktif firma olan Bitmain Beladan bir türlü kurtulamıyor.

Bitmain

Son dönemde yaşanan yönetimsel iç sıkıntılar; CEO değişiklikleri, hissedar açıklamaları ve yeni yatırımlar ile ilgili olarak yaşanan sorunların üstüne son olarak bir başka olay daha eklendi.

Çin mahkemesi, kripto para basınında çıkan haberlere göre; Bitmain ’in 680 bin dolar tutarındaki fonuna el koyma kararı aldı.

Konuyla ilgili olarak ortaya çıkan bilgilere göre, Çin mahkemesi; Bitmain’in Dongguan Yongjiang Electronics Co. adlı bir şirket ile yaşadığı sorunu gerekçe göstererek, şirketin 680 bin dolar tutarındaki fonuna el koydu.

İki tarafa anlaşmaları için süre veren mahkeme, belirlenen süre zarfı boyunca herhangi bir anlaşma olmaması sebebiyle, Bitmain ’e bu cezayı verme kararını aldı.

Sebebi Bilinmiyor?

Firmanın neden böyle bir ceza aldığı ve Dongguan Yongjiang Electronics Co. ile arasındaki sorunun ne olduğu ise tam bilinmiyor.

Şu anda dondurulma kararı verilen bu fonun, mahkeme sürecinin sonunda Dongguan Yongjiang Electronics Co. şirketine verilmesi de, yüksek bir ihtimal olarak karşımıza çıkıyor.

Mahkeme heyetinin alacağı karar ise büyük bir merakla bekleniyor.

Bitmain Hakkında

Kripto para sektörü büyüdükçe Asya merkezli firma; borsa ve yatırımcıların hacmi de giderek artıyor. En son ve en dikkat edilmesi gereken örnek; kripto para madenciliğinin devi haline gelen Bitmain’in ABD, Texas’ta yaptığı yatırım. 2013 yılında Pekin’de kurulan ve bugün dünyanın en büyük 12 unicorn startup’larından biri olan Bitmain, 500 milyon dolarlık dev bir tesis inşa ediyor.

400 kişinin çalışacağı tesis kripto para madenciliği ve blok zinciri veri merkezi görevi görecek. Tesisin 2019 başında faaliyete geçmesi ve iki yıl içinde tam kapasiteye ulaşması bekleniyor.

Bitmain’in neden bu kadar önemli olduğunu da hemen değinelim. Kripto para madenciliği sektörüne donanım ve yazılım sunan en büyük firmalardan biri olan Bitmain; sırasıyla Çince ve İngilizce olan Antpool ile BTC.com borsalarının da sahibi. Bu platformlar, Haziran 2018 itibariyle küresel bitcoin hash rate’inin %51’ine sahipti (hash rate sanal para işlemlerini doğrulamak için kullanılan genel işlemci gücünü temsil ediyor).

Bitmain’in BTC piyasasında bu denli nüfuzlu ahale gelmesi, Mayıs 2018’de en büyük rakiplerinden Bitcoin Gold’un savaş ilan etmesine neden oldu. BTC Gold, Bitmain’in sunduğu ASIC (uygulamaya özel tümleşik devre) tabanlı donanımların sektöre tehdit oluşturduğunu savunarak buna karşı duracaklarını duyurdu.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39