Pazar, Ocak 24, 2021

Bitcoinlerini kaybeden adam 72 milyon dolarlık bir ödül vaat ediyor!

7.500 Bitcoin (BTC) içeren sabit diski çöpe atan James Howells, çöp alanını kazmak ve cihazı kurtarmak için yeni bir dava açtı.

Howells, 2013’te evini temizlerken yanlışlıkla 7.500 BTC içeren sabit diski çöpe attı. Howells, madencilikle düşürdüğü Bitcoin’leri kazandı.

Bitcoin’in sabit diskteki değeri Kasım 2013’te 6,5 milyon dolara ulaştı ve Howells o zamandan beri sabit diskini kurtarmaya çalışıyor.

South Wales Argus’un haberine göre Howells, şehrin çöp sahasını kazmak için yeni bir dava açtı.

Newport Şehir Konseyi tarafından defalarca reddedilen Howells, şehre kaybolan Bitcoin’in yüzde 25’ini COVID-19 yardımı olarak sundu. Sabit disk, mevcut döviz kuruna göre 290 milyon dolar değerinde Bitcoin içeriyor. Yani şehir bu teklifi kabul ederek 72 milyon dolar kazanabilir.

Howells, tek ihtiyacının sabit diskin tam olarak nereye atıldığını bulmak için günlüklere bakmak olduğunu söyledi:

“Bunun işe yarayacağının garantisi yok ama bana güven veren şeyler var. Sabit diskin dışı aşınmış olabilir, ancak verilerin depolandığı konumun işe yarama ihtimali vardır.

Bununla birlikte, Newport Şehir Meclisi, çöplükte kazmanın çevresel risklerinin çok yüksek olduğunu düşünüyor. Belediye meclis üyeleri, verilerin kurtarılamaması durumunda, şehrin bu işlem için faturayı üstlenmesi gerekeceğinden endişe ediyor.

Öte yandan Howells, kazı masraflarını karşılamak için emanet hesabı açmaya hazır olduğunu söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,991.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39