Bitcoin’in Yeni “Altın” Olduğunu Söyleyenler Var!

microstrategy
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MicroStrategy’nin başkanı ve CEO’su Michael Saylor, bu yılın başında küresel tahvil piyasalarında yaşanan kaotik düşüşe rağmen Altının değerini artırmada başarısız olduğuna inanıyor. Ayrıca Saylor Bitcoin’in altının yerini aldığını kabul ediyor.

Saylor tweetinde şunları söyledi

Altın… geçen yıl Ağustos ayındaki zirveden bu yana düşüşte. Bu yıl Şubat ve Mart aylarında küresel tahvil piyasalarında yaşanan kaotik düşüş bile onu tetikleyemedi. ” Dünyanın dört bir yanındaki yatırımcılar, Bitcoin’in Altın’ın yerini aldığını fark ediyor.

Öncelikle Michael Saylor ve MicroStrategy’nin Bitcoin’in ateşli destekçileri olarak bilindiğini belirtmek gerekiyor. Kendini bir kripto gurusu olarak sağlamlaştıran Michael, bu yılın başlarında Bitcoin’i ömür boyu bir kez gelecek fırsat olarak gördüğünü açıkladı.

Ayrıca herkesin parasını Bitcoin’e dönüştürmesini önerdi. Ek olarak, MicroStrategy toplamda yaklaşık 100.000 BTC satın aldı. Bununla sınırlı olmamak üzere şirket, kısa süre önce çalışan olmayan Yönetim Kurulu ücretlerini nakit yerine BTC ile ödemeye karar verdi. Ödeme işlemcisi, ödeme sırasında işlem ücretlerini doğrudan ABD dolarından BTC’ye çevirecek.

Özellikle MicroStrategy, Bitcoin’in potansiyeline inanan tek şirket değil. Tesla, 1.5 milyar dolarlık Bitcoin’e sahip ve finansal hizmetler devi JPMorgan bu yaz ilk Bitcoin fonunu başlatıyor.

Bununla birlikte, hangi yatırımın daha iyi olduğuna karar verme söz konusu olduğunda dünya iki tarafa bölünmüş durumda.

Altın veya Bitcoin.

Uygulamada eski nesil yatırımcılar öngörülebilir, rahat ve güvenilir değeriyle Altın’ı tercih ediyor. Buna karşılık, Bitcoin yeni düşünürler için dijital altın gibi gözüküyor. Potansiyel olarak gelecekteki ödeme sistemimiz olacak gibi duruyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 49,388.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!