Bitcoin’in TIME’ı Geldi!

grayscale-investments
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TIME dergisi, bir dizi eğitici kripto videosu için Grayscale ile ortaklık kurdu ve Bitcoin ile ödeme yapmayı kabul etti.

Kurumsal fon yöneticisi Grayscale, kripto varlıkları konusunda eğitici bir video dizisi hazırlamak için New York merkezli TIME dergisi ile ortaklık kurdu.

Ortaklık Nisan ayında Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein tarafından duyuruldu ve Sonnenshein, TIME ve başkanı Keith Grossman’ın ödemeyi Bitcoin olarak alacağını açıkladı.

Ayrıca, TIME, anlaşma yoluyla aldığı Bitcoin’i nakite dönüştürme niyetinde değil ve kripto varlığını bilançosunda tutacak. Şimdiye kadar ortaklığın daha fazla detayı açıklanmadı.

TIME, ilk olarak 3 Mart 1923’te yayınlandı. Son zamanlarda kripto alanında aktif olan dergi ve çevrimiçi olarak yayınlandı.

Mart ayında TIME, “TIME Space Exploration – 19 Ocak 1959” NFT ile 30 Mart’ta neredeyse 250.000$ değerinde 135 ETH ile satışa geçirerek NFT pazar yeri SuperRare’e bir dizi tokenize dergi kapağı bırakarak NFT çılgınlığından para kazandı.

Şirket ayrıca, Linkedin’deki pozisyonu listeledikten sonra aynı ay içinde kripto dostu bir Finans Direktörü aradıklarını da açıkladı.

Listede, “Medya endüstrisi hızlı bir evrim geçiriyor. TIME, dönüşümüne rehberlik edecek bir Finans Direktörü arıyor” dedi.

Bazı kuruluşlara göre, TIME, Bitcoin’i bilançosunda tutan 33. halka açık şirket olacak. TIME, Ağustos 2020’den itibaren BTC’ye milyarlarca yatırım yapan en iyi ABD şirketleri Microstrategy, Ekim ayında hazinesine 4.709 BTC ekleyen Square ve Ocak ayında 1.5 milyar dolar değerinde BTC satın alan Tesla arasına katıldı. Çok uluslu yatırım şirketi Blackrock da Şubat ayında kripto paralarla uğraşmaya başladı ve Bitcoin vadeli işlemlerini kullanarak küçük bir uzun vadeli işlemden 360.000 dolardan fazla kar elde etti.

Bu anlaşma, ana akım ve kripto dünyalarının devleri arasında önemli bir ortaklığa işaret ediyor. Grayscale 2013 yılında kuruldu ve Bitcoin’in toplam dolaşımdaki arzının yaklaşık %3’ü dahil olmak üzere 46 milyar dolar değerinde kripto varlığa sahip.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!