Cuma, Ocak 15, 2021

Bitcoin’in temelde her zamankinden daha güçlü olmasının nedenleri

Bitcoin, son 365 günde benzeri görülmemiş bir büyüme gördü. Yine de burada unutulmaması gereken şey, 2018 ayı döngüsü sırasında oluşan Bitcoin topluluğunun 2017 öncesi ralliden çok farklı olmasıdır. Bugün yatırımcılar daha iyi bilgilidir, neye bulaştıklarını anlayacak kadar finansal okuryazarlar ve en önemlisi, küresel ekonomik koşulların çökmesiyle zorlanıyorlar.

Belki de fiyat, yatırımcılardaki bu tür büyümeyi ve değişimi yargılamak için çok yüzeysel bir ölçüdür. Ancak, her zaman bakabileceğiniz başka ölçütler de vardır.

Kurumsal faaliyet

Bu, daha geniş bir tavandır ve sermaye girişleri, doğrudan / dolaylı olabilecek kripto endüstrilerindeki yatırımlar, halka arzlar vb. Gibi kurumların faaliyetlerini içerir. Örneğin Coinbase’i ele alalım. Amerikan kripto borsalarının poster çocuğu, kripto ile bir girişimden, potansiyel bir halka arz planları için şirketinin 8 milyar dolar değerinde olmasına kadar uzun bir yol kat etti.

Benzer şekilde, kurumların Bitcoin’e yatırım yapabileceği bir yer olan Bakkt, 2 yaşından küçük ve aynı zamanda bir halka arz arıyor.

Diğer kurumsal faaliyetler, kurumsal sermaye akışını içerir – MicroStrategy, Square ve Grayscale ve Black Rock, Morgan Stanley vb. Gibi dolaylı yatırımcılar.

Ayrıca, Grayscale Investments’in geçtiğimiz yıl veya %85,8’ini oluşturan Bitcoin ile AUM’da 24 milyar $ ‘ı işleyecek büyümesi de göz ardı edilemez.

Kaynak: Skew

Bunlara ek olarak, CME hacimlerinin %20’lik bir düzeltmenin ortasında yeni bir ATH’ye ulaşması, kurumların da Bitcoin’in oynaklığına alıştığını gösteriyor.

Kaynak: Skew

Son olarak, toplam BTC Vadeli İşlem OI’si de grafiklerde yeni bir zirveye ulaştı ve bu, düşüşün 2,4 milyar dolarlık kümülatif pozisyonları tasfiye etmesine rağmen, hareketli tüccar faaliyetinin göstergesi.

Dolayısıyla, yukarıdakilerin tümü göz önüne alındığında, Bitcoin’in temelde her zamankinden daha güçlü olduğu kesinleşebilir. Bu neyi gerektirecek? Bu, Bitcoin’in fiyatında daha önce hiç görülmemiş bir artışa dönüşecek ve bunun sonucunda Bitcoin 100.000 $ veya belki de 160.000 $ ‘a düşecek.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,539.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18