Cumartesi, Ocak 23, 2021

Bitcoin’in piyasa değeri şimdi altının yüzde 7’si, bu ne anlama geliyor?

Bitcoin’in fiyatındaki son artışla, piyasa değeri Altının yaklaşık %7’si. Twitter’daki veri analistler ve kripto etkileyicileri Gold Flippening’i arıyorlar ve bu, bu yöndeki ilk adım olabilir.

Ekim 2020’de, Bitcoin’in ağ ivmesi istikrarlı bir şekilde artarken, Bitcoin’in Altın ile korelasyonu yüksekti. Durumda 360 derecelik bir değişiklik oldu ve Bitcoin’in Altın ile korelasyonu, ayrıştırmadan bu yana neredeyse sıfır. Ancak çoğu etkileyicinin Kripto Twitter, Gold ile karşılaştırmaya devam ediyor. Fon yöneticileri bunu bin yıllık Altın olarak etiketledi. Yakın zamanda yayınlanan notunda JP Morgan, Bitcoin’in büyümesi üzerine, bir varlık sınıfı olarak altınla rekabet ederse potansiyele sahip olduğu yorumunu yaptı.

Bitcoin ve Altın holders

Mevcut fiyat rallisinde, Bitcoin’in piyasa değeri, MicroStrategy ve Square gibi kurumlar için kazançlı hale getirdiği için piyasa değeri kilit rol oynadı. Öyle ki, kurumlar Bitcoin’e yatırım yapmak için ortalama 19000 $ ‘ın üzerinde bir fiyatla fon topladılar. Bu fiyat rallisindeki anlatı dijital altından biri oldu ve artan piyasa kapitalizasyonunun Altından Bitcoin’e yatırım akışını artıracağı açık bir olasılık var. Bu, Bitcoin tüccarları ve HODLers’ın argümanını destekliyor.

Ayrılmaya rağmen, iki varlık arasındaki ilişki, değişen anlatılar nedeniyle yatırım akışı üzerindeki etkiyi ayarlamaya devam etti. İki varlık neredeyse aynı aktif yatırımcı grubuna sahip ve bu, Bitcoin’in Altın ile karşılaştırması için başka bir faktör olabilir. Hedge fon yöneticileri, iki varlığın riske göre ayarlanmış getirilerini karşılaştırıyor ve açık bir kazanan var, ancak oynaklığın dezavantajı olmadan uzun vadeli sürdürülebilir büyüme ve karlılık Altın’ın başarısı. Bitcoin’in artan piyasa değeri, daha fazla perakende tüccar çekiyor, kurumların talebini ve ağ ivmesini artırıyor.

Bitcoin'in piyasa değeri şimdi altının% 7'si, bu ne anlama geliyor?

Bitcoin’in ağ ivmesi || Kaynak: Woobull Charts

Bu ağ ivmesi ve devam eden oynaklık, piyasa değerine katkıda bulundu ve arz sınırlı olduğu için fiyatları yükseltti. Madencilik için 2,5 Milyondan daha az Bitcoin kaldığında, Bitcoin’in piyasa değeri Altın ile karşılaştırıldığında %7’nin üzerinde olması, onu piyasaya giriş yapmak isteyen perakende tüccarlar ve kar elde etmeyi dört gözle bekleyen kurumsal yatırımcılar için bir yükseliş işareti haline getiriyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,346.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39