Çarşamba, Ocak 27, 2021

Bitcoin’in ne zaman satılacağını bilmek neden zor

Bitcoin‘in fiyatı yükselirken, Çoğu yatırımcı ticaret platformlarına ya da ticaret yaptıkları herhangi bir borsaya yapışmıştı. Fiyat 17000 $ ‘dan 19000 $’ a çıktı ve geri döndüler, Sattılar mı ve yaptılarsa doğru zamanladılar mı? Satmanın doğru zamanının geldiğini söylemek neden bu kadar zor? 2017’nin tarihi boğa koşusundan bu yana 3 yılı aşkın süredir bekleyen yatırımcılar, Uzun bir ticaret oyunu yaşadı. Yarılanma sonrası satın alan diğerleri 6 aydan biraz fazla bekledi.

Fiyatın 50.000 dolara, Hatta 100.000 dolara kadar gideceğini belirleyen anlatılar olsa da; yatırımcılar, Bitcoin’in fiyat tahminini 20000 $ ‘lık önceki ATH’ye dayandırıyor ve oradan aşağı iniyor. 52 haftadan uzun süredir tutulan Bitcoin daha hızlı bir şekilde hareket etti ve HODLer aktivitesi, whalemap.io’dan gelen verilere göre 19000 $ fiyatının ötesine geçti.

BTC'yi ne zaman satacağınızı bilmek neden zor

Harcanmamış Bitcoinlerin saatlik haritası || Kaynak: Whalemap

12.000 $ ‘lık fiyat seviyesinin üzerindeki Bitcoin harcanmamış ve mevcut fiyat seviyesinde bile, Cüzdanlardaki Bitcoin HODLed 12000 $’ ın üzerinde bir fiyattan satın alındı. Satmak için en iyi zaman, Harcanmamış Bitcoin Haritasına göre, Nasıl zamanladığınıza bağlıdır, ancak bu, Tahmininizi neye dayandırdığınıza bağlıdır. Ve bunlar, Tahmininizi bir fiyat seviyesine dayandırmadan önce dikkate almanız gereken bazı gerçeklerdir.

Bitcoin’in nereye gittiğiyle ilgili kafanızdaki sayı, Grafiklerde ve anlatılarda gördüğünüz ilk sayılardan büyük ölçüde etkilenir. Kripto Twitter defalarca. Basitçe, Teknik analiz gerçekleştirdiğinizde sayı kontrol edildiği için, Bu ertesi gün veya sonraki hafta toplanacağı anlamına gelmez. Tanımladığınız eğilimler veya modeller devam etmektedir ve tahminlerinizi temel alabileceğiniz birkaç önemli bağlantı vardır – Arz, Oynaklık ve 200 Günlük Hareketli Ortalama.

Ayrıca, Willy Woo gibi kilit  analistler, Ralli devam etmeden önce kısa bir düzeltme öngördü.

BTC'yi ne zaman satacağınızı bilmek neden zor

Willy Woo’nun BTC Fiyatı İçin Tahmini || Kaynak: Twitter

Bitcoin’in fiyatıyla ilgili son tahmininde Willy Woo’nun grafiği, Yatırımcılardan bir fiyat düşüşü beklendiği için daha fazla sermaye yatırmadan önce beklemelerini istedi. Varlığın düzeltmeye tabi olduğunu gösteren diğer ölçüm çizelgeleri ve göstergeleri, önceki fiyatın adil olduğu ve mevcut fiyatın kendisine eklenmiş bir primi olduğu varsayımına dayandırır. Bununla birlikte, On yıldır var olan bir varlık olarak, Hesaplamalarınızı temel alabileceğiniz gerçek bir gerçeğe uygun değer yoktur, Çünkü modeller ortaya çıkmaya devam eder ve her birkaç döngüde daha yeni zirvelere ulaşılır.

ATH’ye ulaştıktan sonra bir satış, Ayıların devraldığının bir işareti olabilir. Bir kripto yorumcusu geçtiğimiz günlerde bu düşüş eğilimini Twitter’da vurguladı,

Ayıları sevmeyi öğrendim. Bize Bitcoin’lerini satıyorlar. Kasım ayındaki ayıları sevdiğim kadar Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarındaki ayıları da seviyorum. Ayılar, çok kuşaklı zenginlik için fırsatlar yaratır. Ayılara insanlığa hizmetlerinin bedelini ödemeliyiz. Umarım ayıları gelişini gördükçe seversin “

King Cobie’ye göre, Bu fiyattan satış yapmak erken olabilir.

BTC'yi ne zaman satacağınızı bilmek neden zor

Kaynak: Twitter

Satmak için en iyi zaman yoktur, Ancak satın almak için birkaç fırsat vardır. Ve satmanız gerekiyorsa, Bunu hesaplı bir şekilde yapın. Panik satışı, Portföyünüz için kesinlikle en iyi stake değil.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,628.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.34
  THYAO.IS₺12.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.37