Cumartesi, Kasım 28, 2020

Bitcoin’in “güvenli liman” olduğuna dair daha fazla sinyal doğrulanıyor!

Kripto istatistikçisi Willy Woo’ya göre Bitcoin (BTC), ABD borsa endeksi S&P 500’den ayrılmaya başladı.

Eylül ayı sonlarında kripto para biriminin bu yönde hareket ettiğini tahmin eden ünlü isim, BTC kullanmaya başlayan yeni yatırımcı patlaması ile geleneksel piyasalar arasındaki bağlantının kopacağını söyledi.

“Bitcoin yakında geleneksel piyasaları terk edecek, ancak geleneksel yatırımcıların hedging araçlarına ilişkin algılarındaki değişikliklerden ziyade benimsemenin S-eğrisi tarafından yönlendirilecek.”

BTC ve hisse senetleri arasında ilk ayrılma davranışı belirtileri görüldü.

Yeni kullanıcı akışından satın almak, spekülatörlerin korelasyonu aşağıya doğru işlemesini engelleyen fiyat desteği sağlar.

Woo’nun 2017’de ileri sürdüğü üzere Analist, Network Value to Transaction Ratio (NVT) adlı bir göstergeye atıfta bulunarak, S&P son günlerde keskin bir düşüş yaşasa da, Bitcoin’in NVT fiyatının açıkça güçlendiğini söyledi.

NVT, Bitcoin’in P / E (fiyat / kazanç) oranına benzetilebilir, ancak Bitcoin’in gerçek bir kazancı olmadığı için Woo, P / E değerlerini ağ değeri (Bitcoin’in piyasa değeri) ve günlük USD zincir içi işlem hacmi ile değiştirdi.

İki gün önce, Bitcoin’in NVT fiyatı (fiyat desteği) 11.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin’in NVT Fiyatı ATH’yi vurdu. Kaynak: Willy Woo

Woo, göstergelerin hisse senetleri düşmeye devam ederse Bitcoin’in “güvenli liman” varlık statüsünü yeniden kazanmaya başlayabileceğine işaret ettiğini söyledi:

“Bu noktada ortaya çıkan şey, eğer hisse senetleri çökerse, büyük bir benimseme S-eğrisiyle desteklenen ve giderek artan sermayeye sahip Bitcoin mükemmel güvenli liman özellikleri sunacak.”

26 Ekim’de Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, “Bitcoin’in mutlak güvenli liman” olduğunu iddia etti. “Bitcoin’in geleneksel borsalardan tamamen ayrıldığını” savundu.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09