Perşembe, Şubat 25, 2021

Bitcoin’in geçen haftası neden çok fazla kaos gördü

Bitcoin fiyat ve vadeli işlemler açısından en değişken dönemlerinden birini yaşadığı için geçen hafta çok şey oldu. Herhangi bir büyük düşüş veya miting olmasa da, sürekli duygu değişikliği yatırımcının kararlılığını test etmiş olabilir ve belirli bir olay kalabalığa Bitcoin’in reaktif doğasını hatırlattı.

22-29 Ocak: Ne oldu?

En son Seçenek Akışlarına göre segment Tony Stewart tarafından, Deribit Insights, 29 Ocak’taki borsa için en büyük Açık Faiz vadesini bildirdi.

Hafta, Bitcoin 29k aralığının altına düşerek zayıf ellerin bir kısmını sarsarak monoton bir şekilde başladı. Bitcoin, Haziran 2020’den bu yana 3 haftalık kayıplarını takip ediyordu, ancak opsiyon tüccarları hafta sonuna kadar bir yükseliş bekliyordu.

Bitcoin

Gözlemlendiği gibi, 22. günde hacim son derece düşüktü, ancak diğer altcoinler ve DeFi tokenleri piyasada yükseliyordu ve bir altcoin sezonunun ortaya çıktığını ima ediyordu.

Şimdi, 29 Ocak yaklaşırken, İma Edilen Volatilite sabit kaldı ve yatırımcılar, yükseliş çağrı pozisyonlarını koruyarak pozisyonlarını 29’dan 5 Şubat’a kaydırmaya odaklandılar. Ancak, 29 bin doların altındaki düşüş acı bir tat bıraktı ve bir grup tüccar piyasadan Crash Puts satın aldı.

Boğa alıcıları riske girme konusunda haklı göründüğü için, 27. sırada, grafikteki daha yüksek-düşük bir pozisyon Bitcoin’i 34.000 $ ‘ın üzerine çıkardığında, anlatı tekrar başını döndürdü.

Elon Musk Bitcoin’i Twitter Biyografisine Ekledi

Ancak, Elon Musk Twitter biyografisini biraz değiştirdikten sonra yükseliş görüldü.

Kripto-Twitter Kitlesi, Musk’ın biyografisini tek kelimeyle değiştirdiğini fark etti ve #Bitcoin ile tokatlandı. 30 dakikalık bir süre içinde, Bitcoin yarım saat içinde 32.000’den 38.000’e yükseldiğinden, piyasada çağrı satın alımları öncelik kazandı.

400 milyon doları aşan kısa pozisyonlar tasfiyelerle karşı karşıya kaldı ve tüm hafta boyunca sabit kalan Örtülü Volatilite, ani yükselişin ardından %200 fark gösterdi.

Musk’ın Tesla Hazine tahsisini Bitcoin ile açıklayabileceği ve aniden 5 Şubat’ın sona ermesiyle birlikte yüksek bir cazibe seviyesi ortaya çıktığı tahmin edildi.

Önümüzdeki hafta Microstrategy’nin konferansı ile ABD yatırımcı tabanından Bitcoin’e bir pozisyon sermayesi dalgalanması olabilir.

Musk’ın küçük Twitter eylemi, alana bir kez daha Bitcoin’in piyasadaki kesin oynaklığını hatırlattı. Organik büyüme bir yana, sosyal duyarlılık veya algılanan pazar inancı, Dogecoin’in bile 24 saatlik bir süre içinde %800 oranında büyük bir artış göstermesiyle kanıtlandığı gibi, kısa bir süre içinde sektörde hala kaos yaratabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,576.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺20.12
  THYAO.IS₺13.09
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.54
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.37