Yazı meta üstü

Bitcoin’in fiyatını 140.000 $ ‘a taşıyacak 4 senaryo

coin yorum
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York merkezli yatırım şirketi ARK Invest Management, Bitcoin’in altından beri en ilgi çekici varlık olduğunu belirtiyor ve piyasa değerinin önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde 1-5 trilyon dolar arasında olduğunu öne sürüyor.

Şirketin kripto para birimi araştırma firması Coin Metrics ile son işbirliği raporunda gelişen bir finansal varlık olarak, Bitcoin ve getirdiği fırsatlar hakkında ayrıntılara girdi.

Rapora göre, önde gelen kripto para birimi, aşağıdaki şekillerde yaygın olarak kullanılırsa mevcut 200 milyar dolarlık piyasa değerine çok daha fazlasını ekleyebilir:

  • Küresel bir ödeme ağı

Şirket, Bitcoin’in bankalar ve işletmeler için bir anlaşma sistemi olabileceğine inanıyor. Bitcoin ağının küresel olduğunu, işlemlerinin sansürlenemeyeceğini ve para arzının merkez bankaları gibi kurumlar tarafından şişirilemeyeceğini vurgulayan ARK Invest, Bitcoin’in satış noktasında büyük hacimli düşük değerli işlemler yerine, finansal aracılar arasındaki büyük işlemleri halledin. Şirketin hesabına göre, Bitcoin bu alanın yüzde 10’unu ele geçirirse, değeri 75.000 dolar görecek.

  • Varlık devralmalarına karşı koruma

Bitcoin’in mülkiyet haklarının tanınmadığı veya uygulanmadığı bölgelerde faydalı olacağı belirtilen raporda, Bitcoin’in iyi bir genel ve özel anahtar yöntemi ile ele geçirilemeyeceği kaydedildi. ARK Invest’in hesabına göre, buradaki fırsat Bitcoin’in fiyatını 250 bin dolara yaklaştırabilir.

  • Bir çeşit dijital altın

ARK Invest’e göre, dijital ekonomiye geçişin bir parçası olarak Bitcoin, küresel bir değer deposu olarak altına meydan okuyabilir. Rapor, Bitcoin’in sadece kıt ve dayanıklı olmadığını, aynı zamanda bölünebilir, doğrulanabilir, taşınabilir ve devredilebilir olduğunun altını çizdi. Şirketin araştırmasına göre, Bitcoin’in fiziksel altın pazarındaki yüzde 10’luk payı, fiyatının 45.000 dolara yaklaşmasına izin verecek.

  • Gelişmekte olan piyasalarda paranın çekilmesi için bir katalizör

“Enflasyondaki sıçrama sırasında para otoritelerine duyulan güven kaybı genellikle yatırımcıları ve tasarruf sahiplerini nakit ve tahvillere karşı bir koruma olarak fiziksel altın ve şimdi Bitcoin gibi varlıkları benimsemeye teşvik ediyor. Sermaye kontrollerine tabi olmayan Bitcoin, gelişmekte olan piyasalarda önemli bir tasarruf aracı olabilir. “denir.

Bitcoin’in dört büyük fiat para birimi olan dolar, yen, yuan ve euro dışında küresel para tabanının yüzde 5’ini ele geçirmesi durumunda piyasa değerinin 1,2 trilyon dolara kadar yükselebileceği ve fiyatının 120 bin dolara yaklaşabileceği belirtiliyor.

ARK Invest, bu senaryoların fırsatı ile Bitcoin’in piyasa değerinin önümüzdeki 10 yıl içinde katlanarak artacağını ve 2025 yılına kadar potansiyel olarak 3 trilyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor. Bu, mevcut seviyelerden 14 kat büyüme anlamına geliyor. Piyasa değerinin 3 trilyon doları bulması fiyatın 140 bin doları göreceği anlamına da geliyor.

[rb_related title=”Beğenebileceğiniz İçerikler” total=”2″]

Bu Yazıya Tepki Ver
YAZI SONU REKLAM

SABİT SOL REKLAM
SABİT SAĞ REKLAM
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!