Pazartesi, Kasım 30, 2020

Bitcoin’in fiyatı yeni bir 2020 rekoru kırdı

Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 2020 yılında yeni bir rekor seviyeye ulaşarak dün 19.30’da 16.662 dolara ulaştı.

Bu yılın bir önceki en yüksek seviyesi Cuma günü kaydedildi ve o gün Bitcoin 16.494 $ gördü.

Fiyat artışıyla birlikte Bitcoin’in pazar payı da arttı. CoinMarketCap verileri, Bitcoin’in hakimiyet oranının yüzde 65,4’ü aştığını gösteriyor.

Küresel yatırım şirketi Bitcoin için hazırlanıyor

Bitcoin 2020’de yeni bir zirveye ulaşırken, bugün ünlü Amerikalı finansçı Anthony Scaramucci’nin kurduğu yatırım şirketi SkyBridge Capital’in Bitcoin ve dijital varlıklara yatırım yapmaya hazırlandığı ortaya çıktı.

“Fon fonu” olarak bilinen milyar dolarlık fon, SEC’e bu konuda bilgi verirken, şirketin dijital varlıklarda pozisyon almasını sağlayacak yatırım fonlarına yatırım yapabileceği belirtildi. Bu yatırımların, dijital varlıklar veya diğer gelişen teknolojilerle ilgili teknolojileri sağlayan şirketlere de yapılabileceği ve Bitcoin ile sınırlı olmadığı kaydedildi.

Yerli kripto para borsalarında Bitcoin’in fiyatı 127 bin TL’yi aştı.

Son olarak borsalarda olumlu bir hava var. Bugün SP 500 endeksi yüzde 1’den fazla arttı ve 3622 puandan işlem görüyor. Dow Jones endeksi de yüzde 1,5 artışla 29,932 puana yükseldi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,821.99dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺45.70
  THYAO.IS₺11.57
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.01
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.63