Pazar, Mart 7, 2021

Bitcoin’in Fiyatı 50000 $ Altına Düşer Mi ?

Bitcoin’in güncel fiyatları nedeniyle yatırımcılar, 50000 $’ ın altında satın alma fırsatını kaçırdıklarını düşünüyor olabilirler. 1 Trilyon Dolarlık bir değere ulaşmak, Bitcoin ve en iyi altcoinlere kurumsal girişi artırdı. Bu noktada, türev borsalarında Bitcoin vadeli işlemlerinde açık faiz ve ticaret hacmi zirve yapmaya devam ederken, 50000 $ ‘ın altındaki bir fiyat düzeltmesinin bir miktar likidasyona neden olabileceği ve fiyat üzerinde uzun vadeli olumsuz bir etkiye sahip olabileceği korkusu var.

Mevcut Bitcoin boğa koşusu birçok yönden öncekilerden farklı, ancak bu bir düzeltme olmayacağını garanti etmiyor. Bitcoin ve altcoinlerin birleşik piyasa kapitalizasyonunun düşüşe geçmemesini de sağlamaz. Mevcut fiyat rallisinde farklı fiyatlar boyunca kurumsal satın alma devam ettiğinden, bu kurumsal yatırımcıların portföylerinde olumsuz getiri anlamına gelecektir.

Fiyat ilk kez 50000 doları geçtiğinde, bilançolarından Bitcoin’e nakit yatıran kurumların hisse senetlerinin güçlü bir şekilde korelasyon içinde olduğu kaydedildi. Getiriler, Bitcoin’in fiyat rallisiyle orantılı olarak arttı. 50000 $ ‘ın altındaki bir düşüş, anlık olmadığı ve fiyat yükselmeye devam etmediği sürece bu ilerlemeyi geri alabilir. Bununla birlikte, kârı USD cinsinden hesaplarsanız Bitcoin satın almanın artık karlı olmayacağı bir noktayı düşünmek çok önemlidir. Şu anda, Bitcoin’in Yatırım Getirisi / Riski veya Sharpe Oranı 3,12’dir.

Bitcoin'in fiyatı yakın zamanda 50000 doların altına düşecek mi?

Üçün üzerindeki bir değer mükemmel kabul edilir ve Bitcoin’in riske göre ayarlanmış getirileri HODLers ve yatırımcılar için karlı. Ne kadar süre kârlı kalacağı, fiyat rallisindeki eğilime, yaklaşan trendin tersine dönmesine ve satın alma fiyatına bağlıdır. Grayscale gibi kurumlar, Bitcoin’i planlı bir şekilde, gittikleri fiyatın ortalamasını alarak satın aldılar ve bu, Bitcoin’in fiyat rallisinin mevcut durumu ile şimdiye kadar ideal.

50000 $ Muhtemel Destek

Bu ölçümler ayrıca, büyük bir tetikleyici olay ve trendi tersine çevirmedikçe, 50000 $ ‘ın altındaki bir düşüşün hiçbir yere yakın olmayacağına işaret ediyor. Birkaç perakende yatırımcı da Bitcoin’i 50000 doların üzerinde satın almak için borsalarda sıraya girdi. Bu durum Bitcoin’in spot borsalardaki ticaret hacminden anlaşılıyor. Spot borsalardaki ticaret hacmi, mevcut fiyat seviyesinde bile yükselmeye devam ederken, mevcut fiyat rallisinin önceki aşamasında 35.000 $ gibi, gelecekte de 50000 $ ‘ın Bitcoin için kritik destek haline gelmesi muhtemeldir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,959.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22