Cuma, Kasım 27, 2020

Bitcoin’in fiyatı şu anda 17.000 dolar: Analistler ne diyor?

Haftalardır istikrarlı bir şekilde yükselen Bitcoin, bugün 17.000 doları aştı. Piyasa değerine sahip en büyük kripto para 15.02 TSI’da 17 bin 73 doları gördü. Haberin 15.13’te yayınlandığı tarih itibariyle fiyatı 17 bin 11 dolar.

Bitcoin’de 16.000 dolarlık seviyelerin direnç yaratabileceği tahmin ediliyordu. Yaklaşık iki haftadır 16 bin dolar civarında seyreden kripto para için bir sonraki hedefin 20 bin dolar olduğu belirtiliyor.

Bitcoin sıkı bir şekilde 20.000 $ ‘a gidiyor

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone, geçen hafta yaptığı bir incelemede Bitcoin’in 20.000 $ ‘a doğru yolda olduğunu söyledi. “Bitcoin, 2013 ve 2017’de olduğu gibi 2021’de parabolik bir yükseliş yaşayabilir. Dünyada beklenmedik bir gelişme yoksa, bu hikayenin olmasını bekliyorum. Önümüzdeki potansiyel seviyeler yeni zirvelerdir. “Arz-talep sorunu, benimsemedeki hızlı artış, bence yükselmek için gereken tek şey zaman.”

6 ayda 20 bin dolar

Başka bir analist, Quantum Economics’ten Jason Deane, McGlone ile aynı şeyi düşünüyor. “20 bin dolar bence gerçekçi bir rakam ve 6 ay içinde olacağına inanıyorum” diyor Deane.

17 bini aştıktan sonra yeni zirveleri tartışabiliriz

Son olarak İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan dün yaptığı değerlendirmede, “17 bin seviyeler önemli bir seviye. Daha önce 20 bin dolara yakın seviyelerden alım yapanların, fiyat tekrar bu noktaya geldiğinde satış yapmaya başlayacaklarını ve fiyat üzerinde baskı oluşturacağını düşünmüyorum. Bitcoin yatırımcısı böyle bir yatırımcı değil. 17 bini aştıktan sonra yeni zirveleri tartışabiliriz. […] Bitcoin altın piyasasından çalmaya başladı, bence başlayacak ve bu daha da hızlanacak. ifadeleri kullandı.

Sorumluluk reddi: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve bilgiye sahip değilseniz, bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı bireylerin sorumluluğundadır. Coinotag ve bu içeriğin yazarı kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 16,811.09dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09