Çarşamba, Ocak 27, 2021

“Bitcoin’in fiyatı bir gün 500.000 dolar olabilir”

Kripto Gemini’nin kurucu ortakları olan Winklevoss ikizleri, Daha fazla küresel yatırımcı lider kriptoyu enflasyona karşı bir koruma olarak benimsedikçe Bitcoin’in bugünkü değerinin 25 katına çıkacağını düşünüyor. CNBC’nin “Squak Box” ile yaptığı son röportajda Tyler Winklevoss, Bitcoin’inmevcut on yılın en iyi performans gösteren varlığı” olacağını söyledi ve şunları söyledi:

Bitcoin’in altın 2.0 olduğu ve altını bozacağı. Bunu yaparsa, 9 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olması gerekir. Bu yüzden, Bitcoin’in bir gün Bitcoin başına 500.000 dolardan fiyatlandırabileceğini düşünüyoruz. Yani 18.000 $ bitcoin’de bu bir beklemedir ya da herhangi bir satın alma fırsatınız yoksa, Buradan 25x yükselişi olduğunu düşünüyoruz.

Bu arada Bitcoin, 19.600 $ aralığına yükselerek manşetlere girdi ve bunu yazarken, BTC, 32.803.589.489 $ ‘lık 24 saatlik işlem hacmi ile yaklaşık 19.294 $ değerindeydi. BTC fiyatı son 24 saatte %6,9 arttı.

Sektördeki pek çok kişi, Kurumsal yatırımcıların bu rallinin nedeni olduğunu düşünüyor. Genel olarak Bitcoin, Bu yıl %160’ın üzerinde artış gösterdi ve Paul Tudor Jones ve Stanley Druckenmiller gibi birçok yatırımcının yanı sıra fintech devleri Square ve PayPal gibi birçok yatırımcının ilgisini çekti.

Cameron Winklevoss’a göre, Yatırımcılar enflasyonun var olduğunun farkındalar ve kendilerini en azından bir “enflasyon hayaletine” karşı korumak istiyorlar. Dediğine göre:

Bence ABD’de artan tüm borçlar, para basımı hakkında pek bir tartışma yok, peki buna karşı nasıl savunuyorsunuz? “

Buna ek olarak Cameron Winklevoss, Pek çok kullanıcının “Bitcoin’in gerçekten en iyi savunma olduğunu anlamaya başladığını” ve 25 ila 40x “asimetrik getiri” fırsatı sunduğuna inanıyordu. Maksimalist, Kripto para birimini övdü ve ayrıca ekledi:

Evrende bu tür bir potansiyeli inandırıcı bir şekilde sunabilecek ve enflasyona karşı koruyabilecek bir varlık olduğunu sanmıyorum.

Blockchain.com’dan alınan verilere göre Bitcoin, 10 yıllık bir zaman dilimi içinde %26.600.000’in üzerinde bir artış yaşadı ve Eylül 2010’da 0.06 $ ‘dan 19.000 $ aralığında mevcut fiyatına yükseldi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,983.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34