Perşembe, Ocak 21, 2021

Bitcoin’in fiyat zirvelerinin neden devam edeceğini gösteren başka bir sinyal

Bitcoin yatırımcıları bir banka kartı kullanarak ipotek ödemeleri yaptıklarında, Bitcoin’de para iadesi kazanabilirler. Bir fiyat tepe noktası için grafikleri kontrol etmenin zamanı olabilir. Bitcoin’in fiyatı yakın zamanda 24000 doları geçti ve zirveye ulaştıktan sonra, Varlık şu anda 22800 doların üzerinde işlem görüyor. Daha az popüler bir metrik olan çift zaman çizelgesini kontrol ettiğinizde, Çift zamanla çakışan fiyat zirvelerini görmek ilginçtir. Bitcoin’in Haziran 2010’dan Aralık 2017’ye kadar olan fiyatını göz önünde bulundurun, Aşağıdaki tablo fiyatların iki katına denk gelen zirvelerini göstermektedir.

Bitcoin fiyat zirveleri kısa iki katına çıkma sürelerine denk geliyor, ne beklenir

Bitcoin Fiyat ikiye katlama süresi || Kaynak: Twitter

Case4bitcoins tarafından fiyat ikiye katlama zaman çizelgesine göre, Aralık 2017-Ocak 2018, 2019 ortalarında fiyat zirveleri ve mevcut fiyat zirvesi, Çift zamandaki düşük noktalara karşılık gelir. Çifte zamanla ilgili en son güncelleme, 58 günlük yerel düşük seviyeye ulaşması ve bunu perspektife koymak için, 2017’nin zirvesinden birkaç gün içinde 12’ye ulaştı ve o yılın çoğunda 100’ün altına düştü.

Bitcoin’in fiyatı 24000 doları geçtiğinde en düşük nokta olmadığını, Çift seferde 58 güne karşılık geldiğini, Daha düşük bir noktada Bitcoin’in fiyatından beklentinin daha yüksek olduğunu gösteriyor.

SİNYAL AÇIKLAMASI

İkisi arasında doğrudan bir ilişki olmayabilir, Ancak bu ilişki Bitcoin’in piyasa döngüsü ve fiyat zirvesi etrafında neredeyse üssel hale gelen talep artışı ile açıklanabilir. Döngünün bir sonraki aşamasında bu talepte bir düşüş, Çift zaman arttıkça bir düzeltmeye işaret eder. Dolayısıyla, Zirvelerin kısa iki katına çıkma sürelerine denk geldiği açıktır. Kısa iki katına çıkma sürelerinin Bitcoin zirvelerini gösterdiğine dair net bir kanıt bulunmasa da, Bu metrik CME’deki Bitcoin seçeneklerinde OI ve spot borsalardaki işlem hacminin yanında kullanılabilir.

Perakende tüccarlarının bir fiyat artışı ve yeni bir ATH vurulana kadar daha fazla fiyat keşfi beklemesi muhtemeldir. Bununla birlikte, CME’de 1.3 Milyar Dolar lik bir tasfiye olduğu için fiyatta bir düşüş olma ihtimali var. CME, var olan en büyük Bitcoin vadeli işlem piyasasıdır ve Bitcoin’in fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olabilir, Hatta bir geri çekilme olabilir.

Bununla birlikte, çift zaman, Bitcoin’de OI ve Bitcoin’in spot borsalardaki ticaret hacmi gibi ölçümler, Fiyat artışının devam ettiğine işaret ediyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 34,976.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19