Salı, Nisan 20, 2021

Bitcoin’in fiyat rallisinin zirvesine ulaştık mı?

Bitcoin’in kısa vadeli sahip arzı geçmiş boğa piyasalarında tarihsel olarak artmış ve önemli bir trend güçlendiricisi olarak hareket etmiştir. Bu model mevcut piyasa döngüsünde tekrar etti ve henüz zirveye ulaşmamış olabiliriz.

Bitcoin'in fiyat rallisinin zirvesine ulaştık mı?

Fiyat grafiği ve zincir içi analiz, son iki haftanın büyük bir kısmında tarafsız kaldı. Birkaç düşüşe rağmen, fiyat toparlandı, ancak mevcut piyasa döngüsünün önceki örneklerinde toparlanma büyük ölçüde azalıyordu. OKEx’in vadeli işlem ticaretinden elde edilen veriler, perakende yatırımcıların son dipten sonra temkinli davrandıklarını ve BTC’nin ATH testine rağmen yüksek oranda kaldırılmadıklarını gösteriyor.

Dahası, Stephan Livera’nın en son podcast’ine göre, çıkarılmış olan 18.6 Milyon Bitcoin’den %80’i, dolaşımda sadece 4.2 Milyon bırakan likit olmayan HODLers / kuruluşlar tarafından tutuluyor. Bu sayı yalnızca OKEx’in verilerine göre küçülüyor. Varlık hala 59.000 $ ‘ın üzerinde bir fiyatla işlem görüyorsa, zirvede değildir. Fiyatı mevcut fiyat rallisinin zirvesine yükseltmek için aktif arz düşüyor ve satıştan önce uzun süre elinde tutan HODLers son dipte daha fazla Bitcoin biriktirdi.

Bitcoin'in fiyat rallisinin zirvesine ulaştık mı?

Bunun Bitcoin’in fiyat rallisinin zirvesi olup olmadığını incelemek için, daha fazla kurum ve perakende tüccar GBTC fiyat primine yöneldi. GBTC fiyat primi, son fiyat düzeltmesinden bu yana negatife döndü ve o zamandan beri olumluya dönmedi. Bu ölçümlere ve mevcut fiyat hareketine dayanarak, fiyat rallisinin zirvesinden uzaktayız. Bu ölçümler, zirvenin mevcut piyasa döngüsündeki S2F veya S2Fx modeli ile aynı olmayabileceğini öne sürüyor, ancak 59000 $ seviyesinin üzerindeki fiyatta bir düzeltme yapıldı. Borsalara giriş ve aktif tedarik gibi ölçümler, bir toparlanma ve 59.000 $ ‘ın ötesinde, 67.000 $ seviyesine kadar bir fiyat keşfi sinyalleri verdi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyledolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96