Bitcoin’in en büyük müttefikleri merkez bankaları olabilir

Bitcoinin-en-buyuk-muttefikleri-merkez-bankalari-olabilir
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçokları için Bitcoin’in kelimenin tam anlamıyla dünyadaki en değerli varlıklardan biri olduğunu açıklamak zor. Sonunda, dağıtmalar yoluyla serbest olan dijital varlık şimdi 7.000 dolar satıyor.

Yeni analiz, BTC’nin makroekonomik hareketlerinin altında yatan potansiyel eğilimlerden birini inceledi. Analiz, kripto para biriminin muhtemelen şu anda en büyük mitingin eşiğinde olduğunu ve tarihi maksimum 20.000 doları aşacağını gösterdi.

Merkez bankaları Bitcoin’in en büyük müttefiki olabilir

Merkez bankalarının, tahviller ve diğer varlık sınıflarında olduğu gibi Bitcoin satın alma olasılığı düşük olsa da, kripto para birimi bu merkezi para otoritelerinden önemli ölçüde yararlanabilir.

Küresel bir makro riskten korunma fonu olan Pervalle Global’in kurucusu ve CEO’su Teddy Valley yakın zamanda aşağıdaki tabloyu yayınladı.

Yatırımcı çizelgeyi ideal olarak adlandırmasa da, dünya merkez bankalarının (Fed, Japonya Merkez Bankası, vb.) Toplam varlıkları ile logaritmik ölçekte bitcoin değeri arasında potansiyel bir korelasyon olduğunu söyledi.

Örneğin, merkez bankasının bakiyeleri 2018’in başında düşmeye başladığında, aynı tarihlerde olmasa da, kripto para piyasası gerilemeye başladı.

Peki bu oran neden önemlidir?

Koronavirüs krizinin en başından beri, merkez bankaları ekonomilerini güçlendirdi ve ekonomiyi kurtarmak için trilyonlarca dolar harcadı. Sadece Fed son iki ayda 2 trilyon dolar arttı.

Grafikteki trendin bir sonucu olarak, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda tüm zamanların en yüksek 20.000 $ ‘ın üzerine çıkması muhtemeldir. Kripto para piyasası zirveye ulaştığından, merkez bankası bakiyelerinin değeri yüksek bir seviyeyi aşıyor.

Kripto araştırma şirketi Delphi Digital’in kurucu ortağı Kevin Kelly, bunun “Bitcoin için” dengesinin büyümesinde bir hızlanma olduğunu söyledi. boğa“O yazdı.

Bu mükemmel grafikler değil, argüman mantıklı

Bazıları, iki metrik arasındaki korelasyonun gerçek olmaktan ziyade hayali olabileceğini savundu.

Bununla birlikte, analistler, yukarıda gördüğümüz korelasyonun mevcut olup olmadığına bakılmaksızın, merkez bankası varlıklarının şu anda gördüğümüz miktarlarda satın alınmasının Bitcoin için kesinlikle olumlu olduğunu söylüyor.

Wall Street yatırımcısı Dan Morehead şunları söyledi:

“Hükümetler kağıt para miktarını artırdıkça ve para miktarı artmadığından, hisse senetleri ve gayrimenkul gibi sabit miktarlarda şeyler satın almak daha fazla kağıt paraya mal olacak. Sonuç olarak, altın, bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi diğer şeylerin fiyatlarını artıracak. ”

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz da bu fikri destekledi. Önümüzdeki ekonomik krizde Bloomberg’in CEO’su başlıklı Paranın aksine, BTC’yi az varlık olarak büyüme kabiliyeti nedeniyle “makro silah” olarak gördüğünü söyledi.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!