Çarşamba, Ocak 27, 2021

“Bitcoin’in ‘dünya parası’ olması imkansız! Deli olmalılar!”

Bitcoin’in (BTC) hiçbir zaman dünyanın ortak para birimi olamayacağını savunan ekonomi muhabiri Erkan Öz, Dünya ekonomisini böyle bir karar almaya yönlendirenler için “deli olmalılar” ifadesini kullandı.

29 Kasım’da YouTube’da paylaştığı ekonomi haberleri videosunda dünya ekonomisindeki gelişmeleri değerlendiren Öz, Küresel ekonomide “The Great Reset” adlı finansal operasyonla ilgili olarak Bitcoin’in seçilmesinin mümkün olmadığını savundu. Bu plan kapsamında dünyanın ortak para birimi.

9 Ocak 1988 tarihli The Economist dergisine atıfta bulunan Öz, kapakta adı geçen “dünyanın ortak para birimi” olarak önerilen fikrin Bitcoin olamayacağını belirtti.

“Aklın, mantığın, her şeyin aksine …”

The Economist dergisinin 9 Ocak 1988 tarihli kapağı. Kaynak: YouTube / Erkan Öz

Kapakta gösterildiği gibi, Alevli para birimlerinin üzerinde Phoenix var ve önünde 2018’i gösteren bir kripto para var. Bu zamana kadar birçok ekonomist ve piyasa analisti bu “ortak para birimi” ni Bitcoin kripto para birimiyle karşılaştırdı.

Erkan Öz, videosunda kapaktaki para biriminin asla Bitcoin olamayacağını belirterek şu sözlerle:

“[…] Bitcoin bu sırayla bir ‘dünya para birimi’ olarak; Rothschilds, Dünya Ekonomik Forumu veya IMF gibi örgütler tarafından dünyanın yeni parası olarak piyasaya sürülmesi imkansız!

Dünya ekonomisine yön verenlerin para biriminde “üretim maliyetleri” nin tercih edilmesini istemeyeceğini belirten Öz, Altın ve gümüş gibi sınırlı değerli varlıkların bu amaçla kullanılamayacağını vurguladı.

Öz, “Bitcoin üretimi maliyet gerektiren sınırlı bir para birimidir, üretim borç ve faize bağlı değildir ve fiyat sürekli artmaktadır” ifadesini kullanan Öz, Ekonominin tepesindeki isimlerin istediklerini yapamayacağını iddia etti. Bitcoin “.

“[Dünya ekonomisine yön veren kurum ya da kişilerin,] Bitcoin’i yaratmaları ve onu dünya parası yapmaya çalışmaları akla, mantığa, her şeye aykırıdır. Çünkü ihtiyaçları olan şey, bedelsiz üretilebilen, sınırsız üretilebilen paradır. Bitcoin ile istediklerini yapamazlar. ”

Çalışanlar güçleniyor

Dünyanın ortak para birimi Bitcoin ise ve çalışanların maaşlarını BTC ile almaları durumunda işverenlere karşı güçleneceklerini savundu.

“Çalışanlara Bitcoin verdiklerinde çalışanlar sürekli güçlenecekler. Çünkü kazandıkları paranın değerinde sürekli bir artış yaşanacak” diyen Öz, Bitcoin’in 10 yılında dolar karşısında değerini 300 bin kattan fazla artırdığını hatırlattı.

“Para gibi bir şeyi dünyaya tanıtmak için deli olmaları gerekiyor …”

Erkan Öz, ABD’nin yeni seçilen başkanı Joe Biden’in “Daha İyiye Dön” projesini hayata geçirmesi durumunda, sınırlı arzı olan değer varlıklarının fiyatının artacağını belirtti. Bu gelişmenin Bitcoin için “muhteşem” olduğunu söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,545.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34