Pazartesi, Mart 1, 2021

Bitcoin’in dalgalanmasında önemli rolü kim oynuyor ?

Bitcoin fiyatını 31.000 $ ‘ın altına çeken dalgalanma, CoinMarketCap’e göre onu 33.000 $ seviyesine çıkardı. Önceki piyasa döngülerinde, oynaklık döngüsel bir yapı göstermiştir. Ancak mevcut piyasa döngüsünde, kurumsal yatırımcıların ivmesine ve faaliyetine bağlıdır.

2018’de kurumsal katılım vardı. Ne yazık ki, ivme sadece kısa bir süre için yüksekti ve kısa vadeli dalgalanma, grafiklerde büyük bir düşüşe neden oldu. Fiyattan çok, Bitcoin’in algılanan değerinin mevcut dalgalanma üzerinde etkisi oldu. Çoğu kurum ve balina tarafından 34.000 $ seviyesinde birikim olduğu için, fiyat kısa süre sonra tekrar listelerde 34.000 $ seviyesine doğru ilerliyordu.

Bitcoin dalgalanmasında tetiği kim çekiyor?

Diğer bir ölçüt, son 2 ayda önemli ölçüde artan aktif arz, daha çok 2021’de, volatilitenin artmasına ve spot borsalarda fiyat düşüşüne yol açmış olabilir. Yüksek bir aktif arz, artan satış baskısına eşit olabilir. Fiyat, kademeli satışa tepki olarak dalgalanıyor ve Perşembe günü “çifte harcama” satışında olan şey buydu.

Spot borsalarda Bitcoin talebi canlandıkça, satış baskısının azalması bekleniyor. Mevcut piyasa döngüsünde, kurumsal yatırımcılar, perşembe günkü keskin satış fiyat artışının sürdürülebilirliği konusunda daha fazla soru gündeme getirmesine rağmen, oynaklığın tetikleyicisini çekiyor.

Bununla birlikte, yukarıda belirtilen fiyat düşüşünü yayınladıktan sonra Bitcoin, 24 saatlik %5’in üzerinde kazançla geri döndü ve aynı işlem, CoinMarketCap’e göre 33.460 $ ‘dan basıldı.

Kurumların Bitcoin ürünlerine yapılan yatırım girişlerinin ışığında, talepte ve dolayısıyla oynaklıkta bir artış olması ve Bitcoin’in fiyatında kısa vadeli bir zirveye yol açması muhtemel olarak görüyor.

Bitcoin dalgalanmasında tetiği kim çekiyor?

Fiyat düştüğünde, Grayscale sahip olduğu varlıklara% 4’ün üzerinde yeni Bitcoin ekledi. Fiyatlardaki önemli düşüşe rağmen, kurumlar varlıklarını tasfiye etmiyorlar ve HODL’ye devam ederlerse, fiyat ileriye doğru eğilimini sürdürebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,208.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.10
  THYAO.IS₺13.87
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.50
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22