bitcoin yorum btc

Bitcoin’in (BTC) Fiyat Eğilimi Hangi Yönde? Matematikçi’den Kısa Vadeli Yorum Geldi!

Bitcoin (BTC), 9.000 doların altındaki bölgeden kaçmayı başardı ve aylık düşük seviyelere yakın tekrar ticarete başladı. Peki boğalar için yeni kırmızı çizgi hangi seviyede?

Reklam
binance 2

Düşüş trendi devam ediyor

Girişimci, matematikçi, finansal riskten korunma fonu yöneticisi ve trader olan Koroush AK, Bitcoin için kısa vadeli bir tahmin yaptı. Yaptığı açıklamaya göre BTC, 26 Haziran Cuma günü kurulan kanalı terk edemedi ve düşüş trendinin devam edebileceğini, bunun tamamen boğaların trende yön verip veremeyeceğine bağlı olduğunu belirtti ve ayıların halen lider kripto parayı mevcut konumundan aşağıya itebilecek güce sahip olduğunu söyledi.

Reklam

Bunların dışında, bazı popüler analistler mevcut durumun BTC sahipleri için kötü olmadığını belirtiyorlar. Hollandalı kripto tüccarı ve analisti Michael van de Poppe, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için yükseliş senaryosu öngörüyor.

Ünlü analiste göre 8,800 dolar ve 8,900 dolar aralığı Bitcoin için çok önemli bir bölge olarak görülüyor. Boğaların bu menzili koruma girişimleri, önde gelen kripto paraların muhteşem bir ralliine liderlik etme potansiyeline sahiptir.

Ünlü analiste göre, BTC’nin 8.800 $ ve 8.000 $ arasında tutulabilmesi durumunda sırasıyla 9.600 $ ve 10.000 $, 11.500 $ ve 12.000 $ arasında test yapması bekleniyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.