Bitcoin’in Bir Sonraki Çıkışı Bir Altcoin Sezon Sinyali Olmayabilir

buy sell
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, 2021’de %124,5 kazanç elde ettikten sonra 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.900$’a ulaştı. Bununla birlikte, sonraki on bir gün boyunca %27.5’lik bir düzeltme takip ederek 47.000$’lık bir yerel dip noktası oldu. 25 Nisan’da, popüler FUD Endeksi 12 ayın en düşük seviyesine ulaştı ve yatırımcıların 60.000 doların üzerindeki Bitcoin rallisi sırasında görülen FOMO  seviyesinin tam tersi olan FUD’a daha yakın olduğunu gösterdi. Özellikle, 14 Nisan’dan 25 Nisan’a kadar olan bu aşağı yönlü hareket, altcoin piyasa değerinden 200 milyar doları sildi.

Bununla birlikte, takip eden toparlanma, Bitcoin sonunda 40.000 dolar seviyesinin altında kalmayı başardığında ne bekleyeceğimiz konusunda bir rehber görevi görebilir.

Bitcoin’s price in dollars. Source TradingView

Altcoinler de benzer bir eğilim göstererek 22 Nisan’da 850 milyar dolara indi, ancak 10 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.34 trilyon dolara tamamen yükseldi. Öte yandan, bu modelin tekrarlanacağının garantisi yok. Bu nedenle uzmanlar, son pazarın kendisini bir bilgi kaynağı olarak kullanıyor.

Altcoin market capitalization, USD billion

Daha ucuz her zaman daha iyi anlamına gelmez:

Birçok yatırımcı, altcoinlerin sürekli olarak Bitcoin fiyatındaki artışı geride bıraktığına inanıyor, ama öyle mi?

2021’de durum böyleyken, Bitcoin, daha geniş pazardan %110 daha iyi performans gösterdiği için 2020’nin son çeyreğinde net kazanan oldu. Yine de, uzmanların Nisan sonundaki boğa koşusunun kazananlarına ilişkin analizi, bir sonraki ralliden ne beklenebileceğine dair ilginç bilgiler sunabilir.

Best altcoin performances from April 22nd to May 9

İlk 100 token arasında EthereumClassic, Polygon, Waves ve Fantom bariz kazananlardı. Kazananlar, ya akıllı sözleşme platformları ya da ölçeklendirme çözümleri oldu ve sektör lideri Ether de piyasadan daha iyi performans gösterdi. En kötü performansların %80’i, yatırımcıların olağan beklentilerinin tam tersi olan 1 doların altındaki tokenlerdi. Bir altcoin rallisi sırasında ucuz altcoinlerin farklılık göstereceğine dair inatçı bir efsane var, ancak durum böyle değil.

Worst performance among the top-100 altcoins from April 22 to May 9

Piyasada ne olacağını zamanlamak imkansız:

Ne yazık ki, mevcut düzeltmenin ne zaman sona ereceğini tahmin etmek imkansız ve altcoinler tarihsel olarak düşüş trendleri sırasında iyi performans göstermiyor. Bu, Bitcoin fiyatındaki bir toparlanmanın ilk işaretinde “alt sezon” olarak adlandırmanın, finansal yıkıma yol açabilecek kesin olmayan bir strateji olduğu anlamına gelir.

Bir ‘alternatif sezonun’ başlangıcı için genel kural, Dogecoin, Litecoin ve Ethereum Classic dahil olmak üzere kripto para birimlerinden elde edilen kümülatif kazançların %30 veya daha fazlasının zar zor geliştiği iki veya üç ardışık gündür.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!