Bitcoin’in 60.000 Doları Geçememesinin 3 Sebebi

Bitcoin (BTC) 9
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), 60.000 dolarlık direnci yenemedikten sonra daha düşük seviyeleri test ediyor. Göstergeler düşüşün sona ermediğini gösteriyor. Pazartesi günü bir gecede 55.000 dolardan sıçrayan Bitcoin yatırımcılar için hala tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.500 doları deneyecek gibi görünüyor.

BTC’nin Borsalara Geri Dönmesi

Yakında boğalar için sorun yaratabilecek bir ölçü, kripto para birimi borsalarındaki genel BTC bakiyesidir. Geçtiğimiz yıl boyunca genel bir dik düşüş trendi görürken, tüccarlar potansiyel hızlı satış için borsa hesaplarına tokenleri geri gönderdiklerinde, arzdaki yerel artışlar, daha satış odaklı bir zihniyet girişini yansıtıyor. Bu haftaki her değişimde durum böyle değil. Bybt izleme kaynağından gelen verilere göre, son yedi günde 16.222 BTC küresel lider Binance’e girdi. Buna karşılık, kurumsal platform Coinbase Pro, genel eğilime uygun olarak aslında 11.947 BTC kaybetti. Binance bakiyesini yükselten tek borsa olmadı. Okex, Huobi, Bitfinex ve Kraken, son 24 saatte BTC bakiyelerinin yükseldiğini gördü.

Açgözlülük artıyor

Geçmiş duygu değişimlerinden tanıdık bir yüz bu hafta geri döndü yani açgözlülük.

Bir sepet ağırlıklı faktör kullanarak yatırımcı hissiyatını ölçen Crypto Fear & Greed Index tarafından takip edilen fiyat hareketi artık olumlu olmasa bile satış için iştah artıyor. Salı günü, Endeks 68/100 genel kripto piyasası puanı verdi ve bu da genel ruh hali tetikleyicisi olan “açgözlülük” e karşılık geldi.

Dogecoin Baskısı

Belki de bu hafta Bitcoin ile ilgili sorunlar söz konusu olduğunda oyundaki en göze çarpan faktör altcoinler gibi gözüküyor. Başlangıçta, paketi yönlendiren ve Pazartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesine 3.000 doların üzerindeki yolculuğuyla Bitcoin’i geride bırakan Ethereum (ETH) idi. Ancak şimdi, Dogecoin (DOGE), popüler ticaret platformu eToro’ya entegre olduktan sonra  0,47 doların üzerine çıkmıştı. Bitcoin %3 değer kazanırken DOGE %72 değer kazandı.

Altcoin dalgalanmaları nöbetlerle gelse de, analistler arasındaki ruh hali, Bitcoin’in kaybedilen zamanı ve piyasa hakimiyetini geri alabilmesi için giderek daha uzun vadeli bir trendin odak noktası haline geliyor. Bildirilen üzere, bir gösterge, birleşik altcoin piyasa değerinin 2022’nin başında %27.000’den fazla patlayabileceğini gösteriyor.

Johnny olarak bilinen popüler Twitter yatırımcısı takipçilerine şöyle özetledi:

Önümüzdeki 2-3 ay, alternatif paralar için epik olacak

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 49,388.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!