Bitcoin’in 50.000 $ seviyesini geri kazanmasının yolu

crypto-coins-portrait-md
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, çok volatil olması ile bilinir. Bazıları için bu önemli büyüme olasılıklarına dönüşürken, diğerleri BTC’nin değişken fiyatını ondan ve dijital varlık pazarından tamamen uzak durmak için bir neden olarak görme eğilimindedir.

Bununla birlikte, kripto piyasasına yatırım yapan tüccarlar için BTC’nin hareketliliği, anıtsal büyümesi için ödediğiniz bedeldir. Geçtiğimiz altı ayda, BTC’nin yükseliş trendi yüzde 300’e yakın kazançlar elde etti ve bu da onu geleneksel finans dünyasında gerçek bir eşdeğeri olmayan oldukça benzersiz bir varlık haline getirdi.

Bununla birlikte, bu piyasa döngüsünde daha da belirgin hale gelen yükselen bir eğilim şudur – BTC balinalarının pazarın yönünü belirlemede oynadığı kilit rol. Bu, küçük perakende tüccarları en karlı hareketlerinin ne olduğu konusunda bir yol ayrımında bırakır.

Bitcoin’in ATH’si, Tesla ve MicroStrategy’nin satın almasının arkasındaydı ve ardından fiyat 50 bin doların altına düştü. Aslında, yazı sırasında fiyat düştü ve 45 bin dolar seviyesine ulaştı, bu da geçen hafta yüzde 10’a yakın bir kayıpla sonuçlandı. Bu piyasa döngüsü, kazançların pazara giren büyük balinaların arkasından geldiğini gösterirken, tüccarlara bunun tersinin de mümkün olduğunu hatırlattı.

Santiment’e göre, son birkaç hafta içinde 100’den fazla balina hesabı BTC borsalarına aktarıldı ve bu eğilim, madeni paranın daha sonra ortaya çıkan düzeltmelerden çok önce 56.000 $ ‘ın üzerindeki önceki ATH’sine tırmanmaya başladığı zaman başladı.

Ancak daha da ilginç olan şey, bu pazarın veri Görünüşe göre, bu büyük balina adreslerinden birkaçının bu 40.000 $ ‘lık orta fiyat seviyesinde geri döndüğünü ve önümüzdeki hafta BTC için güçlendirilmiş bir yükselişin gerçekleşmesini bekleyebiliriz.

Bitcoin’in boğa koşusuna hakim olmaya devam ederken, bu perakende tüccarı nerede bırakıyor?

Uzun vadeli yatırımcılar fiyatı yükseltebilirken, kısa vadeli ticaretler ve uzun vadeli yatırımların her ikisinin de perakende tüccarlar için tuzakları var gibi görünüyor.

Glassnode’a göre 10k + tutan adres sayısı 1 ayın en düşük seviyesi olan 93’e tırmandı, bu da fiyattaki son düşüşün satış baskısını yükselişe iten devasa hesaplardan kaynaklanmış olabileceğini gösteren bir bulgu. Bununla birlikte, yukarı yönde, BTC için ortalama işlem hacmi, veri analizi platformuna göre 396.077,77 $ ‘lık yeni bir ATH oluşturmak için yükseldi.

Bitcoin, yazı sırasında 47 bin dolarlık fiyat seviyesinin altına yerleşmiş olsa da, kısa süre sonra tüm kayıplarını geri kazanabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,575.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!