Pazartesi, Mart 1, 2021

Bitcoin’in 40.000 Doları Yeniden Test Edebilmesinin 3 Nedeni

Bitcoin, fiyatı yüzde 1.5 daha düştüğü için bu Perşembe satış baskısı altında kaldı.

Kripto para birimi, bir önceki seanstaki 34.000 $ ‘lık destek seviyesinin altına düştükten sonra, gün içi en düşük 31.400 $’ a dokundu. Düşüşü büyük ölçüde tüccarlar ve yatırımcılar arasındaki kar alma duyarlılığı nedeniyle, fiyatın ikiden fazla durumda 38-000-40.000 $ aralığını geçmesinden sonra ortaya çıktı.

CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju olarak kayıt edilmiş, kripto para borsalarına spot girişler bu hafta soğudu ve gelecekte genişletilmiş bir olumsuzluk düzeltmesinin sinyalini verdi.

Bay Ju, “35.684 $ -> 34.054 $ ve daha fazlasını bekliyorum” şeklinde tweet attı. “BTC OG balinaları, nokta girişi yoksa güçlüdür.”

Bitcoin, kripto para birimi, BTCUSD, XBTUSD, BTCUSDT

Bununla birlikte, uzun vadeli yükseliş temelleri bu hafta bollaştı ve Bitcoin’e yükselişine devam etmesi için bol miktarda güç verdi. Öyleyse neden kripto para birimi yeniden 40.000 $ ‘a ulaşabilir? İşte bunun üç nedeni:

# 1 BlackRock Duyurusu

Dünyanın önde gelen yatırım şirketlerinden biri olan BlackRock, US Securities ve borsa Komisyon, iki fonu için nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemleri başlatmak istediğini belirtti: BlackRock Küresel Tahsis Fonu ve BlackRock Stratejik Gelir Fırsatları Portföyü.

Duyuru, BlackRock’un Bitcoin özellikli bir vadeli işlem yatırımı hizmeti başlatacağını garanti etmese de, yine de New York’un 7,4 trilyon dolarlık firmasının genel olarak kripto para birimlerine yönelik tonunda sert bir değişime işaret ediyor. BlackRock CEO’su Larry Fink, 2017’de Bitcoin’e “kara para aklama endeksi” adını vermişti.

Ancak SEC dosyalarına en son Bitcoin eklemeleri, kripto para birimine farklı bir bakış açısı getiriyor. En büyük riskten korunma rakibi olan altın ile aynı şekilde, kripto para biriminin ana akım bir finansal varlık olarak büyümesini doğrular.

# 2 Grayscale’in Bitcoin Birikimi

Dünyanın en büyük kripto para birimi yatırım şirketi Grayscale, birikim çılgınlığını bir haftadan fazla duraklattıktan sonra 600 milyon dolar değerinde ek Bitcoin satın aldı. ByBt.com tarafından sağlanan veriler, New York firmasının kasasına 16.244 BTC eklediğini ve toplam rezervleri yaklaşık 23 milyar dolar değerinde 630.000 BTC’nin üzerine çıkardığını gösteriyor.

Bitcoin, kripto para birimi, BTCUSD, XBTUSD, BTCUSDT

Analistler, Grayscale’in birikiminin yeni yıla girmesini, ilerideki başka bir fiyat artışının sinyali olarak görüyorlar.

Bir kripto YouTuber olan Clark Davis, “Grayscale 8.000’den fazla bitcoin satın aldı” dedi. Bunu her gün yapsalardı, bu yıl 2,9 milyon BTC alacaklardı. Borsalarda sadece 2 milyon var. Bu çılgın taleple fiyatın çok da yükselmeyeceği bir senaryo yok. ”

# 3 Boğa Üçgeni

Bitcoin, teknik cephede de yükseliş gösteriyor. Kripto para birimi, 42.000 $ ‘dan başlayan ilk büyük düzeltmesinden bu yana içinde konsolide olurken, yükseliş simetrik bir üçgen oluşturuyor.

Bitcoin, kripto para birimi, BTCUSD, XBTUSD, BTCUSDT

İdeal olarak, BTC / USD döviz kuru, önceki yükseliş eğilimi yönünde kırılmalıdır. Bu, teknik olarak paritenin ters hedefini, Üçgenin maksimum yüksekliği olan 14.289 $ kadar yukarı kaydırır. Fiyatı en az 50.000 dolara çıkarır.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 46,264.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.38
  THYAO.IS₺13.74
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.14