Pazartesi, Mart 1, 2021

Bitcoin’i Daha Az Stresli Hale Getirmek İçin 5 Yatırım Stratejisi

Evet, boğa koşusu içindeyiz ancak kriptoya yatırım yapmak her zaman kolay değildir – çok stresli olabilir. İşler iyi gitse bile, takıntılı hale gelebilirsiniz (her yarım saatte bir bitcoin bakiyenizi kontrol etmek tanıdık geliyor mu?)

Ancak yatırımdan duyguyu çıkarmanın birkaç yolu var. En azından yetki vererek: yani, kararları ve süreçleri başkalarının ellerine bırakarak gününüze devam edebilirsiniz – ve kripto para birimi endüstrisini bu kadar eğlenceli kılan ani fiyat düşüşleri için endişelenmeyin.

Bitcoin’e Asla Kaybetmeyi Ödeyebileceğinizden Fazla Yatırım Yapmayın

Bu apaçık gelebilir ama özellikle boğa koşusunda tekrarlanması gerekiyor. İnsanlar çok para kazanabileceklerini düşündüklerinde çılgın şeyler yaparlar. Bitcoin almak için ipotek almak gibi. Ancak bu akıllıca değildir ve gereksiz strese neden olabilir. Bu nedenle, yalnızca kaybetmeyi göze aldığınız şeyi koymak en iyisidir.

Aksi takdirde acil durumlar için kullanılabilecek para risk altında olacak ve bu sizi dramatik bir şekilde yüksek stresli bir bölgeye sokacaktır. Bitcoin, Ethereum veya Tesla hisse senetleri – asla kullanabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın.

Bitcoin Almak İçin Borç Almayın

Kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmamak gibi, bu da veba gibi kaçınmanız gereken bir şey. Muhtemelen daha büyük bir borca ​​sahip olmak için bir borç almak kötü bir fikirdir. Ve hepimiz kripto paranın değişken olabileceğini biliyoruz. Elbette, ödünç almak kazandığınızda kazancınızı büyük ölçüde artırır, ancak kaybederseniz kaybınızı da artırır. Buna değmez – uzun vadede bile, vergiler ve faizler maliyetli olabilir ve risk çok yüksektir.

Bitcoin’den Diğer Kripto Para Birimlerine Değişir

Bu da işleri daha az stresli hale getirebilir. Çeşitli bir portföye sahip olarak riski en aza indirirsiniz. Örneğin, tüm yumurtalarınızı tek bir sepete, mesela Bitcoin ile koymak yerine, risk Bitcoin, Ethereum ve Polkadot boyunca yayılabilir. Sermayenin korunmasına da yardımcı olabilir ve bunlardan biri değişken olduğunda yatırım yaptığınız şeyi değiştirerek coinleri çöker, başkalarına odaklanabilirsiniz.

Bitcoin’iniz için Soğuk Depo Cüzdanı Kurun

Kripto paranızı saklama şekliniz de stresi en aza indirmek için önemlidir. Örneğin, yatırımlarınızı telefonunuzda taşımak kötü bir fikirdir. Bunun yerine soğuk cüzdanları kullanın.

Güvenilir Bir Kurum Sizin İçin Ağır Kaldırma Yapsın

Bu daha popüler hale geliyor: yatırımlarınızı tamamen başka bir kuruluşun eline bırakabilirsiniz. Kurumsal yatırımcılar Bitcoin gibi dijital varlıklarla daha fazla ilgilenmeye başladıkça, Grayscale gibi kuruluşlar da depolama konusunda endişelenmek istemeyenlerin tercihi haline geliyor. Özel anahtarların stresi, nasıl kripto alınır ve nasıl satılır kişinin omuzlarından kalktığında, özellikle oyunda yeniyseniz, stres de azaltılabilir.

Paranızı yatırım şirketlerinde değerlendirebilirsiniz.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98