Çarşamba, Ocak 27, 2021

Bitcoin’i bir değer deposu olarak unutun! İşte bundan çok daha fazlası …

Değer deposu ve dijital altın anlatısı, Piyasaları spot borsalarda fırtına ile ele geçirdi. Bitcoin 18000$ ‘ın üzerinde işlem yapmaya devam ederken ve on yıl önce satın alınan 1000$’ lık Bitcoin’in bugün yaklaşık 100.000.000 $ değerinde olacağı gerçeğini göz önünde bulundururken, Değer deposu anlatımından ilerlediğinizi düşünün. @Danheld bunun hakkında tweet attığında, Binance’den CZ yorum yaptı,

“Bu bir değer” deposu “değil. Çok arttı. Lol ”

Gerçekten işe yaradı ve bu nedenle @danheld, Bitcoin’i “değer çarpanı” olarak adlandırdı

Bitcoin neden bir değer çarpanıdır?

Kaynak: Twitter

Öyleyse Bitcoin neden gerçekten bir “değer çarpanı”?

Bitcoin’in piyasa döngüleri gerçek bir fiyat çarpma etkisi yarattı. 2017’deki ATH vuruşu 30 gün içinde düştü, Ancak bu sefer fiyat bu seviyede beklenenden daha uzun süre devam etti. Yarılanmadan yaklaşık 6 ay sonra, Fiyat yeni bir ATH’ye ulaştı ve piyasa değeri, Önceki ATH’yi çoktan geçti.

Bitcoin neden bir değer çarpanıdır?

Bitcoin fiyat tablosu ve piyasa değeri || Kaynak: coinmarketcap.com

MicroStrategy ve Square’in Bitcoin’e yaptığı yatırımdan bu yana, Kurumsal yatırımcılardan haftada 2-3 kez olumlu haberler geliyor. Yatırımların hızlı akışı, Oynaklık ve ağ momentum çizelgesinden anlaşılıyor ve yatırımlar Bitcoin’e ve piyasa değerine dayalı en iyi Altcoinlere akmaya başladı. Bu, Spot borsalarda talebin tutarlı bir şekilde oluşturulmasını sağladığından, Fiyat üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.

Birkaç Altcoin ve DeFi projesi, Bitcoin’den önce önceki ATH’lerini geçmesine rağmen, Neredeyse anında fiyat ve piyasa Kapitalizasyonunda aşağıdaki düşüş oldu. Ancak bu, Bitcoin’i Altcoinlerden ayırır. ETH 2.0’ın lansmanı, Ethereum ve DeFi tarihinde en çok beklenen olay ve Bitcoin için ağ ivmesi hala geçen hafta ile neredeyse aynı seviyede. Temel bilgiler daha güçlü ve metrikleri anlatıyı destekliyor. Her yatırımcının portföyünde ROI, piyasa değeri ve fiat eşdeğerinin doğrudan bir çarpımı vardır. Diğer en iyi varlıklara kıyasla BTC’nin Net Düzeltilmiş Getirileri ve Altın çok daha yüksek, Yatırım getirisi %170’in üzerinde. Her rallide birkaç geri çekilme var ve şu anki rallide de aynı şeylere tanık oluyoruz, Ancak arz, İşlem sayısı ve talebe bağlı olarak çoğu için 20.000 dolar görünüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,618.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34