Perşembe, Aralık 3, 2020

“Bitcoine yatırım yapmak Apple ve Google’ye ilk günlerinde yatırım yapmak gibi!”

Ünlü Wall Street yatırımcısı ve milyarder Paul Tudor Jones, varlığa ilk yatırımını yaptığı Mayıs 2020’ye kıyasla Bitcoin’i daha çok sevdiğini açıkladı.

Jones, CNBC’nin sabah programı Squawk Box sırasında Bitcoin’i “tek haneli bir oranda” kriptoya yatırım yaptığını söyleyerek övdü.

Milyarderin yatırım tezinde bir değişiklik olmadı: Bitcoin, merkez bankası müdahalesi nedeniyle önümüzdeki yıllarda artması beklenen enflasyona karşı mükemmel koruma sağlıyor. Eşi görülmemiş parasal genişleme ve bilanço genişlemesi faaliyetleri, Fed’in enflasyonu artırma eylemleriyle birleştiğinde, enflasyonun yükseleceğine dair beklentilerin artmasına neden oldu.

“Bitcoine Yatırım Yapmak Apple ve Google’yi İlk Dönemlerinde Yakalamaktır!”

Jones’a göre Bitcoin, altın gibi geleneksel seçeneklerle karşılaştırıldığında en iyi “enflasyon korumalarından” birini temsil ediyor.

“Bitcoin, ona inanan gerçekten zeki ve sofistike insanlara sahip. Steve Jobs gibi ve ilk günlerde Apple veya Google’a yatırım yapmak gibi. ” açıkladı.

Sektörün emektarlarından Paul Tudor Jones, Kara Pazartesi olarak bilinen 1987’de borsa çöküşünü doğru bir şekilde tahmin ettikten sonra ün kazandı. Bitcoin topluluğu, yatırımcının açıklamalarından çok etkilendi. Topluluğun bazı üyeleri, Jones’un bu açıklamalarının daha fazla kurumsal yatırımcıyı Bitcoin’e yatırım yapmaya teşvik edebileceğini düşünüyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Görkem Ilık
  Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺42.24
  THYAO.IS₺12.19
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.69
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.83