Bitcoin’e Kurumsal Yatırım Ölmedi, “Bitcoin Fonu” 24 saat içinde 160.000’den fazla hisse ticareti

Webp.net-resizeimage-12.jpg
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

  • Kuzey Amerika borsada işlem gören Bitcoin Fonu, QBTC.U, son 24 saat içinde 160.000’den fazla hisse alım satımı yapıyor.
  • Altta yatan BTC Perşembe günü 7.800 $ ‘ın üzerine yükseldiğinden, hisse aynı dönemde% 3.4 arttı.
  • COVID-19 salgınının neden olduğu zorlu zamanlara rağmen kurumsal yatırımlar sürüyor.

Bitcoin’e (BTC) kurumsal yatırım ölmedi. Toronto Menkul Kıymetler Borsası (TSX) listesindeki bir varlık olan Bitcoin Fonu, 10 Nisan’daki lansmanından bu yana iki hafta sonra 130.000’in üzerinde hisseyle işlem gördü. uzayda fon dökme kurumları.

Bitcoin Fonu günde 160.000’den fazla hisse alıyor

10 Nisan’da Kanadalı yatırım fonu yöneticisi 3iq Corp., Toronto borsasında Bitiqin Fonu’nu kullanarak fudumu 3iq Bitcoin Trust ile birleştirdi. Açıklamaya göre, ilk halka arz (IPO) yaklaşık 14 milyon dolar değerinde toplam 1.491.800 olağanüstü A sınıfı ünite topladı.

Dünya bitcoin kullanmaya devam ederken, firma kurumların kripto para piyasasına girmesi için düzenlenmiş bir fon sağlamayı hedefliyor. Raporda,

Bu yeni varlık sınıfı, kurumsal yatırımcılara dijital para birimi bitcoin’e ve bitcoin’in ABD doları fiyatının günlük fiyat hareketlerine maruz kalmasını sağlayacaktır.

Lansmandan bu yana, platformda günlük işlem gören hisse sayısı, Perşembe günkü piyasa kapanışından bu yana günlük 163.716 hisse seviyesine ulaşarak sürekli arttı. Hisse fiyatı şu anda 11.14 $ seviyesinde yer alıyor ve fiziksel BTC aynı zaman diliminde% 8 daha yüksek işlem gördüğü için bir günde% 3.40 oranında hafif bir büyüme gösteriyor.

Kurumsal yatırımlardaki büyümenin yılın ilk çeyreğinde belirginleştiği ve Bitcoin’in yarı yarıya düştüğü, ilginin daha da artması bekleniyor. VanEck direktörü Gabor Gurbacs, kurumsal paranın kurumlardan gelen sermaye ve türev yatırımları arasındaki büyük büyümenin görüldüğü gibi Bitcoin pazarına akmadığını iddia eden eleştirmenlere geri döndü.

Kurumsal yatırımlar ilk çeyrekte büyüyor

Kurumsal odaklı kripto fonu Grayscale, GBTC fudunda şu anda dolaşımdaki toplam BTC’nin% 1.7’sinden fazlasını elinde tutan bir mamut büyümesi olduğunu açıkladı. Grayscale’in yatırımcı ilişkileri başkanı Rayhaneh Sharif-Askary’ye göre şirket, 2020’nin ilk çeyreğinde kripto fonu kasalarında 503 milyon dolarlık bir artışa tanık oldu.

Bununla birlikte, Intercontinental Exchange’in CME Bitcoin Vadeli İşlemleri ve Bakkt Vadeli İşlemleri’ne açık faiz, Mart ortasında tehdit edici bir düşüşün ardından yükselişe geçti. COVID-19 salgını, yatırımcıları yarıya yaklaştırıyor gibi görünmüyor, bu da BTC’nin Mayıs ayında üçüncü yarıya kadar fiyat fiyatında çok yükseliş sinyali veriyor.

Kurumsal yatırımlardaki ani yükselişin yarı yarıya BTC’ye yatırım yapma fırsatı verdiğini düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarınızı bizimle paylaşın.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!